Bulaşık deterjanı ve sirke ile duşakabin temizliği kireçler geri gelmiyor!

Duşakabin temizliği nasıl yapılır, duşakabin temizliği neyle yapılır diye merak edenler için şahane formül: Biraz bulaşık deterjanı ve sirke ile kirece veda.

Bulaşık deterjanı ve sirke ile duşakabin temizliği kireçler geri gelmiyor!

Duşa kabin temizliği yapmak kolay da şu kireç ve sabun lekeleri geri dönmese ne güzel olurdu değil mi? Piyasadaki en iyi temizleyicilerle bile temizleseniz duşakabinlerdeki dalgalı ve lekeli görüntü birkaç gün içinde geri dönüyor. Hele ki pürüzsüz cam yüzeyli duşakabininiz varsa sizin için temizlik tam bir kaosa dönebilir. Küçücük duş alanında uzun süre maruz kaldığınız kimyasal kokusundan ise hiç bahsetmek istemiyoruz. 

Ama hanımlar her şeyin daha kolay ve doğal bir yöntemi var. Bulaşık deterjanı ve sirke!

Bir püskürtücü şişenin içine 1 ölçek bulaşık deterjanı ve 4 ölçek sirke ekleyip, çalkalayın. Oluşan karışımı duşakabinin yüzeyine sıkın ve bir kaç saat bekleyin. Bir kaç saat sonra hala karışıma ihtiyaç duyan bir görüntü varsa işlemi tekrarlayıp, yine bekleyin ve ardından durulayın. Bu karışımı bir kaç gün arayla tekrarladığınızda kireç oluşumu ve sabun birikmesini önleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı sürekli elinizin altında tutun. Bir kaç kullanımdan sonra duşakabininizi sürekli ovmak zorunda kalmayacağınızı göreceksiniz. Ancak bu yöntemde istikrar şart. Bir de sirke kokusu ilk zamanlar rahatsız edebilir ama çabuk uçuyor. Yani denemeye değer.

Bulaşık deterjanı ve sirke ile duşakabin temizliği nasıl yapılır kireç geri gelmiyor

KİREÇ KALINTILARINDAN KURTULMAK İÇİN...

Duşakabinde çok fazla birikmiş kireç varsa bunları el gücüyle temizlemek çoğu zaman zordur. Bu nedenle araba yıkamak için kullanılan uzun saplı fırçaları kullanabilirsiniz. Üstelik bazı araba yıkama fırçalarının kendine ait deterjan yüzeyleri de var. Bu sayede temizlik çok daha kolay olabilir hem de duşakabin yüzeyiniz çizilmez. 

Yorumlar