Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır uzun süre beklemek istemiyorsanız...

Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır? Bulaşık makinesinde turşu yöntemiyle canınız her istediğinde turşu yapabileceksiniz. İşte yapılışı!

Bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır uzun süre beklemek istemiyorsanız...

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan turşuyu yapıp beklemek oldukça zaman alıyor. Bulaşık makinesi ise bu duruma çare oluyor! Bulaşık makinesinde turşu yapma yöntemini hiç denediniz mi? Bu yöntem sayesinde canınız her turşu çektiğinde yapıp hemen tüketebileceksiniz. Peki bulaşık makinesinde turşu nasıl yapılır? Bulaşık makinesinde turşu kurmanın püf noktaları neler? İşte tüm merak edilenlerin cevaplarını haberimizin detayından bulabilirsiniz. 

MALZEMELER: 

1 litrelik kavanoz için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 küçük çay bardağı sirke, 2 yemek kaşığı salamura tuzu, 2 bardak su, 1 tatlı kaşığı limon tuzu, 1 tatlı kaşığı şeker, 5 adet sarımsak, dilediğiniz otlar ve turşuluk sebzelerdir…

HAZIRLANIŞI: 

Öncelikli olarak yapmanız gereken şey, kullanacağınız malzemeleri güzelce yıkamak olmalıdır. Sonra malzemeleri cam kavanozun içini dolduracak şekilde yerleştirin. Sarımsakları doğrayarak içine atın. Bir kapta sirke, su ve tuzu birleştirin. Tuz iyice eriyene kadar karıştırın. Hazırladığınız kavanozların içine bu karışımı bütün malzemelerin üstünü tamamen kapatacak şekilde dökün. Limon tuzunu ve şekerini ilave edin. Kavanoz kapaklarını sıkıca kapatın. 

KAVANOZLARIN HAVA ALMIYOR OLUŞUNA ÖZELLİKLE DİKKAT EDİN 

Kavanozları boş bulaşık makinesinin alt veya üst sepetinin içinde sabitleyin. Kavanozların hava almıyor olmasına özellikle dikkat edin. Program bitince makinenin içinde soğumaya bırakın. Turşularınız hazır. 

 

 

Yorumlar