Çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar karbonatla yıkayın!

Çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar? Beyaz kıyafetlerinizdeki lekeleri çıkartmak istiyorsanız birde bu yöntemi deneyin!

Çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar karbonatla yıkayın!

Beyazlardaki lekeleri çıkartmak kabusunuz olmasın! Çamaşır suyu kullanmadan da bu lekeleri çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar? Beyazlardaki bu sorunu önlemek için çamaşır suyu yerine ne kullanılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Çamaşır suyu kullanmadan beyazlardaki lekeler nasıl çıkar?

Öncelikli olarak çamaşırlarınızdaki leke yağlı bir leke ise, damla sıvı deterjan dökün. Deterjanı bir diş fırçası yardımıyla lekeye sürdükten sonra kıyafeti yıkamadan önce 15 dakika bekletiniz. Diş fırçasını ıslatınız ve karbonat tozunun içine batırınız. Fırçayı kıyafetin üzerindeki lekenin üzerinde gezdiriniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkama işlemini uygulayınız. Hepsi bu kadar! 

Byeaz kıyafetlerinizdeki lekeleri ortadan kaldırmak için çamaşır suyu kullanmadan temizleyebileceğiniz bir başka yöntem ise, limon suyunu veya beyaz sirkeyi doğrudan kahve, çay veya çim lekelerinin üzerine dökün. 15 dakika bekletin hepsi bu kadar. 

Koltuk altındaki sararmış ter lekelerinin üzerini sofra tuzu ile ovalayabilirsiniz. Üzerine bir miktar su ilave ettikten sonra macun haline gelen tuzu parmak uçlarınızla lekeye sürünüz ve yıkamadan önce 15 dakika bekleyiniz. Lekenin temizlendiğini göreceksiniz. 

 

Yorumlar