Domates konservesi nasıl yapılır hem pratik hem lezzetli!

Domates konservesi nasıl yapılır? Kış aylarında lezzetli domates tüketmek isteyenler için domates koservesinin nasıl yapılacağını öğrendik. İşte hazırlanışı!

Domates konservesi nasıl yapılır hem pratik hem lezzetli!

Yemeklerin vazgeçilmez lezzetlerinden biri de hiç kuşkusuz domatestir. Yaz aylarında lezzetli domates bulmak epey zorlaşabiliyor. Bu durumu önlemek isteyenler için domates konservesinin nasıl yapılabileceğini araştırdık. Sizde lezzetli domateslerinizi uzun süre saklamak isteyenlerdenseniz bu haberimiz tam size göre. İşte enfes domateslerle yapılan domates konservesi tarifi! 

MALZEMELER: 

3 kilo domates, 1 tatlı kaşığı tuz,1 tatlı kaşığı şeker, yarım çay bardağı zeytinyağı

YAPILIŞI

Aldığınız domatesleri yıkayın iyice kurulayın ve küp şeklinde doğrayın. Tencereye aldığınız domateslerin üzerine tuz, şeker ve zeytin yağını ilave edin. Ocağa alın,tencere kaynamaya başlayınca tencereyi bir buçuk saat boyunca karıştırın. Kavanozları ve kapaklarını kaynar suda yıkayın ve iyice kurulayın.Domatesler piştikten sonra tencereyi ocaktan almadan sıcak bir şekilde kavanozlara doldurup kapaklarını hemen kapatıp ters döndürün ve soğumaya bırakın. Kavanozlar soğuduktan sonra güneş olmayan bir yerde saklayınız.

Yorumlar