Çocuklarda boy uzatan yiyecekler brokoli birebir!

Çocuklarda boy uzatan yiyecekler neler? Çocuğunuzun uzun boylu olmasını istiyorsanız yedirdiğiniz gıdalara dikkat etmelisiniz. İşte boy uzatan yiyecekler!

Çocuklarda boy uzatan yiyecekler brokoli birebir!

Aileler, boyu kısa kalan çocuklarının uzun boylu olması için genellikle basketbol oynamasını isterler. Basketbol boy uzaması için önemli bir faktör olsa da boy uzamasının en önemli faktörü tüketilen yiyeceklerdir. Boy uzamasını sağlayan gıdaların tüketilmesi çocuğunuzun uzun boylu olmasını sağlayacaktır. Temel içeriğinde kalsiyum minerali ve D vitamini bulunan bu besinlerin neler olduğunu merak ediyorsanız gelin hep beraber öğrenelim.  İşte çocuklarda boy uzatan besinler! 

SÜT ÇOK ÖNEMLİ!

Tam bir kalsiyum kaynağı olan süt çocuklarda boy uzamasını sağlayan en önemli besin kaynaklarından biridir. Bebeklerin bu nedenle süt içmesi çok büyük önem taşımaktadır. Gün boyunca tüketilen 2 bardak süt kemik yapısının kuvvetlenmesini sağlar. Bu da çocuğun gelişimi için çok önemlidir. Hem zihinsel gelişimi hem de fiziksel gelişimi için bebeğin bol miktarda süt içmesi gerekmektedir. 

 BROKOLİ BOY UZAMASINA BİREBİR 

Çocukların pek fazla sevmediği brokoli boy uzaması için birebir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan bu besin, vücudun dirençli olmasını sağlar ve hastalıklara karşı kalkan görevi oluşturur. Çocuğunuz eğer brokoliyi sevmiyorsa ona brokoliyi ezerek püre şekilinde de yetirebilirsiniz. 

 KURU MEYVE YEDİRİN 

Boy uzamasını sağlayan besinlerden biri de kuru meyvelerdir. Kuru kayısı, incir, kuru üzüm mutlaka tüketilmesi gerekir. Kuru meyvelerin hem beyne hem de fiziksel gelişime iyi geldiği blinmektedir. 

SUSAMI İHMAL ETMEYİN 

Pişirdiğiniz böreklerin üzerine susam serpmeyi ihmal etmeyin. Çocuklarda boy uzamasını sağlayan besinlerden biri de susamdır. 

 

Yorumlar