Modacı Safiye Nur Şimşek Şeyma Subaşı'na açtığı fikir hırsızlığı davasını kazandı!

Şeyma Subaşı, Safiye Nur Şimşek isimli modacı tarafından açılan fikir hırsızlığı davasını kaybetti.

Modacı Safiye Nur Şimşek Şeyma Subaşı'na açtığı fikir hırsızlığı davasını kazandı!

Acun Ilıcalı'dan geçen yıl tek celsede boşanan sosyal medya fenomeni Şeyma Subaşı, geçen sene 'is it ok' isimli moda danışmanlığı uygulamasını hayata geçireceğini duyurmuştu. Safiye Nur Şimşek isimli bir kişi ise bu projenin kendisinin hayata geçirdiği halihazırda bir proje olduğunu söyleyerek Şubaşı'na dava açmıştı. Subaşı'na fikir hırsızlığı suçlamasıyla dava açan Safiye Nur Şimşek, davayı kazandığını duyurdu. Modacı, Subaşı'na açtığı fikir hırsızlığı davasını kazandığını sosyal medya hesabından açıkladı. Şimşek, ''Etiketleyemedim malum kendisi beni engellediği için.. Yoksa güzel haberi bizzat ben vermek isterdim'' diye not düştü. 

YASAL YOLLARA BAŞVURDU

Şeyma Subaşı'nın yeni moda projesinin çalıntı olduğu iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Şimşek, projenin daha önce kendileri tarafından yapıldığını ve bu fikrin izinsiz şekilde çalındığını belirterek yasal yollara başvuracağını söylemişti.

NE OLMUŞTU? 

Şeyma Subaşı geçtiğimiz yıllarda verdiği bir röportajda takipçilerinin nasıl giyinmesi gerektiği hakkında fikirler vereceği yeni projesini açıklamıştı. Moda sayfası kurucusu Safiye Nur Şimşek ise Subaşı'nın duyurduğu projenin kendi projesi olduğunu iddia etmişti. 

Yaptığı açıklama sonrasında Şeyma Subaşı'nın kendisini Instagram'dan engellediğini söyleyen Safiye Nur Şimşek, "Verdiği röportajda projesiyle ilgili detayları okudum. Yapacağını duyurduğu projenin bizim daha önce yaptığımız bir çalışma olduğunu gördüm. Sayfasına girdim. Ancak beni engellemişti. Şeyma Subaşı'nı dava edeceğim" demişti. 

DAVAYI KAZANDI

Modacı, Subaşı'na açtığı fikir hırsızlığı davasını kazandığını sosyal medya hesabından açıkladı.

fikir hırsızlığıyla suçlanan şeyma subaşı davayı kaybetti!

 

Yorumlar