Kolay ütü yapma yolları nelerdir sıcakta bunalmak artık geride kaldı!

Ütü yapmanın kolay yolları neler? Ütünün sıcağında ütü yapmak oldukça zor! Sizin için ütü yapmanın kolay yollarını bir araya getirdik!

Kolay ütü yapma yolları nelerdir sıcakta bunalmak artık geride kaldı!

Ütü yapmak başlı başına bir eziyetken ütünün sıcaklığında kıyafetleri ütülemek iki katı daha zor hale geliyor. Ancak yapmak zorunda olduğumuz bu durumu en az eziyet haline getirmenin yollarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik. Ütü yaparken sizin için derlediğimiz bu yöntemler sayesinde hem işiniz çok daha çabuk bitecek hem de ütünün buharından pişmekten kurtulacaksınız.

En basiti olarak nitelendirebileceğimiz çok fonksiyonlu ütüler sizin için her zaman hayat kurtarıcı olabilir. Ancak bu ütülerin maddiyatı biraz üst düzeyde olduğu için normal dereceli ütülerin sıcağından kurtulmak için yapabileceğiniz pratik yöntemleri derledik. İlk olarak eğerki klimalı bir odanız varsa klimanın bulunduğu oda da ütü yapmak her zaman daha rahatlatıcı olabilir. Ancak kliması olmayanlar için vantilatörde iş görür düyoruz. Ütünüzün buhar bölmesine sürekli su eklemeyin ve zorlu kırışıkların olduğu bölgelerde sadece buhar bölmesini kullanın. Böylece bulunduğunuz ortamdaki ısıyı yükseltmemiş ve siz de bunalmamış olursunuz.

kolay ütü yapma yolları

Ütü yapaken mutlaka yanınızda soğuk içecekler bulundurun. Ee tabi sıcağı dengelemenin en mantıklı yolu soğuk olacaktır. Böylelikle aynı zamanda ütü yaparken soğuk bir şeyler içmek sizi keyiflendirebilir.

Ütü yapma işleminizi kolaylaştıracak bir diğer yöntem de kıyafetlerinizi ütülemek için tam  anlamıyla kurumasını beklemeyin. Kurumuş kıyafetleri ütülemek her zaman daha da zor olacaktır ve daha çok buhar açmak zorunda kalarak ütünün sıcaklığı sizi daha da rahatsız edecektir.

ÜTÜ MASASININ ALTINA FOLYO KOYMAYI DENEYİN!

Ütü masanızın yüksekliğini daha alçak tutmanız ütünün sıcaklığını daha az hissetmenizi sağlayacaktır.

Ütünüzün buhar bölmesini yalnızca zorlu kırışıklarlarda kullanmalısınız ve sürekli su eklememelisiniz. Serin ortamlarda ütünüzü yapmalısınız. Kıyafetlerin kumaşına göre ısıyı artırıp düşürmeyi deneyin ve kolay ütülenebilen kıyafetleri düşük ısıda ütüleyin.

Ütülemeden önce kıyafetleri dağınık bir şekilde bekletmek yerine düzenli bir şekilde bekletin, böylelikle kıyafetler daha az kırışacaktır. Ütü masasının altına folyo koymak ütü yapmanızı kolaylaştırır. Folyo ısıyı geri ilettiğinden dolayı giysinin daha çabuk ütülenmesini sağlayacaktır.

Yorumlar