Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir pişirme sodasıyla yıkarsanız...

Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir? Tezgahta veya tabakta kuruyan yemek kalıntılarını temizlemenin en pratik yolunu sizler için hazırladık.

Kurumuş yemek kalıntıları nasıl giderilir pişirme sodasıyla yıkarsanız...

Kurumuş yemek kalıntıları tezgahta ve ocaktan oldukça zor çıkmaktadır. Yemek kalıntıları herhangi bir eşya üzerinde yapıştığı zaman inatçı bir iz haline dönüşebilir. Bu kalıntılardan kolay bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu önerilere bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. İşte kurumuş yemek kalıntılarını temizlemenin en etkili yöntemi! 

SODA YEMEK KALINTILARININ ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLIYOR  

Derin bir kabın içerisine pişirme sodası, tuz ve sitrik asidi dökün. Döktüğünüz pişirme sodası yemek kalıntılarının çözülmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra asit ise temizlik malzemesinin köpürmesini sağlayacaktır. 

Sprey şişesinin içine yeterli miktarda su doldurunuz. Malzemeleri olduğu kabı bu sprey şişesine doldurunuz. Malzemeler ıslak kum kıvamını alana kadar şişeyi çalkalayınız.

Malzeme kum kıvamına gelecektir. Bu malzemeyi sıkarak top haline getirin. Bir gece boyunca bekletin. Gece boyunca bekleyen topları kaba koyunuz. İhtiyaç gerektiği takdirde su dolu kabın içerisine bu toplardan ilave edebilirsiniz. Kirli bir tava veya tencerenin içerisine atabilirsiniz. Sonra bu topların dağılmasını bekleyin. Ertesi gün yıkayacağınız bulaşıklarınız kolay bir şekilde temizlenecek ve kirleri gidecektir. 

 

Yorumlar