Yağmurluk su geçirirse ne yapılır işte tamir etmenin 3 yolu

Yağmurluğunuz su geçirmeye başladıysa yeni bir tane alma yerine onu tamir edin. Su geçiren yağmurluğu tamir etmenin 3 adımlı yolunu sizler için derledik.

Yağmurluk su geçirirse ne yapılır işte tamir etmenin 3 yolu

Yağmurluğunuzun su geçirdiğini yağmurlu bir günde kötü bir ıslanma tecrübesiyle fark ettiğinizde hemen yeni bir yağmurluk almayı düşünmeyin. 

Sadece yağmurluğunuz yıpranmış ve su geçirmez özelliğini kaybetmiş gibi görünüyor, panik yapmanıza gerek yok! İşte size sadece 3 adımda yağmurluğunuzu nasıl eski haline döndürebileceğiniz konusunda yardımcı olacak tüyolar!

Su geçirmezlik özelliği; kumaşın dışına uygulanan bir işlemle elde edilir ve kumaş suyu emmeden suyun yüzeyde akmasını sağlar. Böylece yağmurluğunuz suyla dolmaz, olduğu gibi hafif kalır ve nefes almaya devam eder.

Ürün müdürümüz, yağmurluğunuzun su geçirmez özelliğini yenilemeniz ve her zaman kuru kalmanız için nasıl yıkanması gerektiğini anlatıyor!

YIKAMADAN ÖNCE: Tüm fermuarları kapatın ve yağmurluğunuzun yıkanamayan tüm küçük parçalarını çıkarın. Ayrıca esnek parçaları ve kayışları sökmeyi, cepleri boşaltmayı da unutmayın. Yağmurluğunuzu iç tarafından yıkayabilmek için, tersyüz edin.

YIKAMA: Yağmurluğunuzu 30° veya 40° derecede; standart deterjanınızı kullanarak, sentetik programda yıkayabilirsiniz.

Yağmurluğunuzun orijinal özelliklerine etki edebilecek yumuşatıcı ve çamaşır suyu kullanmayın. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak için, farklı malzemelerden yapılmış veya farklı renklerde olan kıyafetlerle bir arada yıkamayın. Yağmurluğunuzu çamaşır makinesine yerleştirirken çok fazla katlamamaya çalışın ve makineyi tamamen doldurmayın.

Deterjan artıklarından tamamen kurtulmak için makinenizin durulama programını uzun tutun veya durulama işlemini ikinci kez tekrar edin.

KURUTMA: Su geçirmez özelliklerin yeniden kazandırılması için esas olan aşama, kurutma aşamasıdır. Bu sebeple, yağmurluğunuzu temiz havada tamamen kurumaya bırakıp, düz bir zemine yerleştirmenizi öneriyoruz.

Yağmurluğunuzu kurutmak için asla kalorifer üzerine bırakmayın.

Daha sonra, yağmurluğunuzu çamaşır kurutucusuna yerleştirip sentetik programda 10 ila 15 dakika arasında kurutun. Bu aşamadan sonra bir de su geçirmezlik spreyi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar