Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir ıslak mendille silmeyin!

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir? Bilgisayar ve televizyon ekranlarını temizlemenin püf noktaları!

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir ıslak mendille silmeyin!
-A A+

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir? Bilgisayar,telefon ya da televizyon gibi ekranları temizlerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Eğer bu hususlara dikkat etmezseniz cihazınız kısa sürede bozulacaktır. Peki bilgisayar ekranı nasıl temizlenir? İşte bilgisayar ve televizyon ekranlarını temizlemenin püf noktaları!

ISLAK MENDİLLE SİLMEYİN 

Bilgisayar, telefon, televizyon gibi cihazların özellikle ekranlarını temizlerken ıslak mendil kullanmamanız gerekiyor. Çünkü ıslak mendillerin büyük bir bölümü kimyasal madde içeriyor ve bu maddeler elektronik cihaz ekipmanlarına zarar verebiliyor. Ayrıca hiçbir temizleyici özelliği de bulunmuyor. Islak olmaları nedeniyle eşyalarınıza zarar veriyor. Üstelik bir süre sonra özellikle bilgisayar, televizyon ve telefon ekranlarında lekelenmeler görülüyor.

TEMİZLEME SETLERİNİ TERCİH EDİN

Elektronik cihazlarınızı temizlemek için bu eşyaların temizlenmesine özel olarak hazırlanan temizlik setlerini tercih etmenizde yarar var. Ayrıca bu setler genelde mikrofiber süngeler ve özel sıvılar da bulunduruyor. Bu temizlik malzemeleri, ekran ve tuş gibi hassas noktalara zarar vermiyor.

CİHAZINIZI AÇIK BIRAKMAYIN 

Bilgisayar, telefon ve televizyonlarınızı temizlerken cihazlarınızı kapatın. Bu şekilde elektrik bağlantısını keserek olası bir kazayı engellemiş olursunuz. Temizlikte kullanılan sünger ve malzemeler nemli oldukları için cihazın yapısına açıkken zarar verebilir.

BEZ SEÇERKEN DİKKAT EDİN 

Ekran ve diğer ekipman temizliğinde dış yüzeyi sert olmayan, mikrofiber özellikli ve nemli kalabilen bezleri tercih edin. Temizleme esnasında çok sert ve ani hareketler yapmayın. Oval ve yavaş hareketler ile elektronik cihazlarınızı temizleyin.

EKRANA DOĞRUDAN TEMİZLİK MALZEMESİNİ SIKMAYIN 

Bu gibi hassas cihazların temizliği esnasında temizlikte kullanacağınız sprey malzemeleri direkt olarak ekrana uygulamayın. Bir bez üzerinden kirli noktaları temizleyin.