Elmayı taze tutmanın püf noktaları sapı olmayanları saklamayın!

Elmayı taze tutmanın püf noktaları nelerdir? Kış aylarında lezzetli elma bulmakta zorluk çekiyosanız bu yöntemler tam size göre!

Elmayı taze tutmanın püf noktaları sapı olmayanları saklamayın!

Yaz kış yenilen bir meyve olan elmayı kışın taze bir şekilde tüketebilmemiz pek mümkün olmuyor fakat imkansız değil. Size vereceğimiz öneriler sayesinde elmaları uzun süre taze tutabileceksiniz. Kış aylarında lezzetli elma bulmakta zorluk çekenler buraya! Elmaelma.com olarak elmaları nasıl saklamanız gerektiğini sizler için araştırdık. Peki elmayı taze tutmanın püf noktaları neler? İşte tüm yapmanız gerekenler! 

ELMALARIN UZUN SÜRE TAZE KALMASI İÇİN PÜF NOKTALAR

Her evin vazgeçilmez meyvesi olan elma yaz kış tüketilebilen meyve gruplarının arasında yer almaktadır. Yazın genellikle taze elma bulma konusunda zorluk yaşamayız. Fakat ne yazık ki kışın durum tam olarak böyle olmuyor. Kışın lezzetli elma bulmak epey zorlaşıyor. Kış aylarında lezzetli elma bulmakta zorluk çekenler için harika önerilerimiz var. Bu yöntemler sayesinde elmalarınızın tazeliğini uzun süre muhafaza edebileceksiniz. 

SERİN VE NEMLİ YERLERDE TUTUN 

İlk iş olarak elmaları serin ve nemli yerlerde tutmaya özen göstermelisiniz. Evinizde kiler bölümü varsa burada saklayabilirsiniz, eğer yoksa da odaya su dolu kaplar yerleştirerek bu durumu sağlayabilirsiniz. 

MEYVE RAFLARI YA DA KUTULARDA SAKLAYIN 

Elmalarınızı meyve rafları veya kutularda saklayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey kutuların içine talaş doldurmak olacaktır. 

SAPI OLMAYAN ELMALARI SAKLAMAYIN! 

Sapı olmayan elmalar çabuk çürüyeceği için onları saklamak yerine tüketmeyi deneyiniz.

ÇÜRÜK ELMALARI AYIKLAYIN

Elmaları saklarken haftada bir kontrol etmenizde fayda olacaktır. Çürükler varsa onları ayırmanız gerekebilir. Çürük elmalar diğer elmalarında çürümesine neden olacaktır. Bu nedenle arada bir kontrol etmekte fayda var. 

 

Yorumlar