Çarpım tablosunu kolay ezberletme yöntemleri düşünerek ezberleyin!

Çocuklara kolay yöntemlerle çarpım tablosu nasıl ezberletilir? Çocuğunuzun matematik dersinde dört işlemleri daha kolay yapabilmesi için bu yönteme göz atın!

Çarpım tablosunu kolay ezberletme yöntemleri düşünerek ezberleyin!

Çocukların okul hayatında başarılı olmaları için ebeveynler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle matematik temelini oluşturan çarpım tablosunu kolay yoldan ezbelermenin en basit tekniğini sizler için bir araya getirdik! Ebeveynlerin ve çocukların sıklıkla sorduğu, ''Çarpım tablosu nasıl ezberlenir? Çarpım tablosu nasıl akılda kalır?'' sorusuna yanıt aradık! İşte çarpım tablosunu ezberlemenin yolları...

ÇARPIM TABLOSU NASIL AKILDA KALIR?

Eğitim öğretim hayatının en önemli yılları olan ilkokulda matematiğin temelini oluşturan çarpım tablosunu kolay bir şekilde ezberlemek ve akılda kalması için teknikleri bir araya getirdik. Eğer ki çocuğunuz çarpım tablosunu gözünde çok fazla büyütüyorsa bu tekniğe gözünüz kapalı güvenebilirsiniz!

Eğitim hayatımız boyunca bizimle ve bizden sonrakilerin en çok şikayetçi olduğu konulardan biri de matematik dersidir. İlkokuldan itibaren matematiğin temelini oluşturan çarpım tablosu ve sayıların ezberlemede sorunların yaşanmasıyla matematikle geç haşırneşir olmaya son vermek için çarpım tablosunu kolay yoldan ezberleme yöntemleri aranmalıdır. Çarpım tablosunu kısa sürede kavrayıp matematik için engel olan büyük sıkıntıyı ortadan kaldırabilirsiniz.

ÇOCUKLARA MATEMATİĞİ SEVDİRME YOLLARI NELER?

Hepimiz biliyoruz ki matematiğin temeli çarpım tablosudur. İşte bu noktada çarpım tablosunu ezberlemede sorun yaşayan öğrenciler dört işlemi yeteri kadar tamamlayamayınca eğitim hayatının ilerleyen dönemlerinde bu dersten uzaklaşmaya başlıyor. İşte bu yüzden çocuklara matematiği sevdirmek için çarpım tablosunu eğlencel ive akılda kalacak şekilde sevdirmek gerekiyor. Bunun için 'Pisagor Tablosu' çocuğa çarpım tablosunu öğrenmenin en etkili yöntemidir. 

çarpım tablosunu kolay öğrenme yolları

PİSAGOR TABLOSUNUN FARKI NE?

-Pisagor tablosu çarpım tablosunu çocuklara ezberletmeye değil akılda kalmasına yardımcı olacak şekilde düşünerek öğretmeyi amaçlar, çocuk pisagor tablosu sayesinde ezber değil düşünerek anlamasına yardımcı olur.

-Pisagor tablosu daha az yer kaplayarak düşünce yolu ile matematiği daha rahat bir şekilde yapmaya yardımcı olur böylelikle matematikteki uzun formülleri ezberlemeye yer bırakıyor.

-Pisagor tablosu sayesinde çocuklar çarpmayı daha rahat bir şekilde öğreniyor.

 

Yorumlar