Evde bebe bisküvisi nasıl yapılır bebeklere ek gıda için alternatif seçenek!

Bebeklerin ek gıdaya geçiş döneminde alternatif beslenme seçenekelerinden biri de bebe bisküvisidir. Evde bebe bisküvisi nasıl yapılır? İşte tarifi!

Evde bebe bisküvisi nasıl yapılır bebeklere ek gıda için alternatif seçenek!

Yetişkinlerinde severek günlük hayatında atıştırmalık olarak tükettiği bebe bisküvisi aslında bebeklerin ek gıdaya geçtiği dönemde tükettiği alternatif besin seçeneklerinden biridir. Bizde hem yetişkinlerin hem de bebeklerin severek tükettiği bebe bisküvisin evde yapmanın püf noktalarını hazırladık! Evde bebe biskvisi nasıl yapılır? Bebe bisküvisi yaparken hangi malzemeler kullanılır? Sorularına yanıt aradık! İşte evde lezzetli bebe bisküvisi yapmanın püf noktaları...

BEBE BİSKÜVİSİ NASIL YAPILIR?

Her ne kadar 'bebe' olarak adlandırsak da yetişkinlerin de severek tükettiği çayın ve kahvenin yanında severek tükettiğimiz bebe bisküvisini evde de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Elmaelma.com olarak evde pratik bir şekilde kendi bebe bisküvinizi yapabilirsiniz.

Malzemeler; 3/4 su bardağı yoğurt, 1/2 çay bardağı irmik, 2 çay bardağı pirinç unu, 4 yemek kaşığı tereyağı, 2 çay bardağı organik tam buğday unu yeterli olacaktır.

Yapılış aşaması; Un hariç tüm malzemeleri bir kabın içerisine ilave ettikten sonra yoğururken unu serperek yoğurmaya devam edin. Yoğurma işlemi kulak memesi kıvamına geldikten sonra uzun şerit şeklini verdikten sonra iki parmak genişliğine tekabül edecek şekilde ayırın.

Üzerine hazıra satılan bebe bisküvilerinde olduğu gibi çizgiler vermek için çatal ile bastırın. Daha sonra 170 dereceye ısıtılmış fırında ortalama 20 dakika pişirdikten sonra bisküvileriniz hazır!

Yorumlar