Taç örgü nasıl yapılır tüm gözler üzerinizde olsun!

Taç örgü nasıl yapılır? Pratik örgü örnekleri nelerdir? Tüm konseptlere uyum sağlayacak bir saç modeli ile karşınızdayız. Hadi hep beraber taç örgüsü yapalım!

Taç örgü nasıl yapılır tüm gözler üzerinizde olsun!

Taç örgü nasıl yapılır? Taç örgü modeli nedir? Örgü saç modeli ile nasıl dağınık topuz yapılır? Arkadaşınızın düğünü, özel bir davete giderken veya günlük yaşamda rahatlıkla kullanabileceğiniz bütün konseptlere uyum sağlayan bir saç modeli hazırladık. Son dönemlerde basit örgü modelleri oldukça popüler olmuş durumda şöyle bir dünyaca ünlülere göz gezdirecek olursak davetlerde veya günlük hayatlarında sık sık kullandıklarını görebiliriz. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında zor bir modelmiş gibi görünse de aslında yapımı oldukça pratik olan taç örgü modelini elmaelma.com okurları için aşamalarını hazırladık! Hadi yapmaya başlayalım...

BİRİNCİ AŞAMA

İlk olarak saç modeline geçmeden önce, saç boy ve uçlarına bakım yağı uygulayıp saçlarını tara. Böylece saçların daha yumuşak olacağı için daha rahat şekil verebilirsin.

ÖNDEN VE ARKADAN BİR TUTAM ALIN

İnce dişli bir tarak yardımıyla, saçlarını ön ve arka olarak iki kısma ayırdıktan sonra şaka hizandan başlayarak saçının ön kısmını örmeye başla. Ancak örerken, örgün ilerledikçe ön kısımdaki bütün saçlarını adım adım örgüye katmalısın.

ÖRGÜ SIRASINA GELİNCE...

Diğer tarafa saçının bir kısmını ayırıp, tüm saçını yana doğru örmeye devam et.

HACİM KAZANDIRMAK İÇİN...

Örgü bitince daha dağınık ve hacimli bir görünüm oluşması için parmaklarınla nazikçe yana doğru çekerek örgüyü gevşet. Diğer tarafı da klasik örgü şeklinde örmeyi sakın unutma!

ÖRGÜYÜ SABİTLEYİN...

Oluşan klasik örgüyü diğer örgünün üzerine alıp tel tokalar ile sabitle. Örgülü saç modelin oluştuktan sonra sabitleyici sprey uygulayarak gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin.

Yorumlar