Hindistan cevizi sirkesi zayıflatır mı incecik olacaksınız!

Hindistan cevizi sirkesinin faydaları neler? Zayıflatır mı? Nasıl tüketilmeli? İlk defa duyacağınız hindistan cevizi sirkesinin faydalarına inanamayacaksınız!

Hindistan cevizi sirkesi zayıflatır mı incecik olacaksınız!

Genellikle Güneydoğu ve Hint mutfağında tercih edilen bu lezzet, yemeklerde kullanılan bir sirke çeşididir. Hindistan cevizi sirkesi, hindistan cevizi ağacı çiçeklerinin özünden yapılır. Bazılarının sürekli olarak kulandığı bazılarının ise adını ilk defa duyduğu bu besin açlığı bastırarak kişinin uzun süre tok kalmasını sağlıyor. Peki hindistan cevizi sirkesi zayıflatır mı? Yararları neler? İşte hindistan cevizi sirkesinin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık!

YEMEKLERİN TADINA YUMUŞAKLIK HİSSİ VERİYOR 

Elma sirkesi hepinizinde bildiği gibi günlük hayatta birçok sorunun çözümü olarak kullanılmaktadır. Hindistan cevizi sirkesi ise insan sağlığı için oldukça fayda sağlayan bir besindir. Hindistan cevizini sıcak yemeklere ilave edip, hem tadını güzelleştirebilir hem de damakta yumuşaklık hissi vermesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hindistan cevizi sirkesi zayıflamaya da yardımcı olan mükemmel bir besindir. 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 3-7 KİLOYA KADAR ZAYIFLATIYOR 

Hindistan cevizi sirkesi tokluk hissi sağlayarak açlığın bastırılmasında etkili oluyor. Tokluk hissi yaratmasındaki neden ise içerisindeki asit bileşiği özelliğinden kaynaklanıyor. Yapılan araştırmalara göre her gün 1-2 yemek kaşığı Hindistan cevizi sirkesi içenlerin 3-7 kilo kadar zayıfladığı görülüyor. Sizde doktorunuzdan onay alarak bu yöntemle kolaylıkla kilo verebilirsiniz.

KALP RAHATSIZLIKLARINA İYİ GELİYOR 

Kalp rahatsızlıklarına karşı da iyi gelmektedir. Aynı zamanda kan şekerini dengede tutulmasını sağlamaktadır. yi" HDL kolesterolü artırırken,"kötü" LDL kolesterol seviyesini düşürüyor.

YEMEK BORUNUZA VE DİŞİNİZE ZARAR VEREBİLİR 

Hindistan cevizi sirkesi  güvenli olarak kabul edilir. Ancak tüketirken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar olabilir. Hindistan cevizi sirkesi asidik olduğu için yemek borunuza ve dişinize zarar verebilir. Bu nedenle mutlaka hindistan cevizi sirkesini su ile seyrelterek kullanmaya özen göstermelisiniz .

 

 

Yorumlar