Dermapen uygulaması nedir pürüzsüz cildin sırrı burada!

Dermapen uygulaması nedir? Hangi tedavilerde kullanılır? Sivilce ve leke tedavisinde kullanılan dermapen uygulaması hakkında tüm merak edilenler haberimizde.

Dermapen uygulaması nedir pürüzsüz cildin sırrı burada!

Yaş genetik faktörler ve çevresel faktörler cildimizde sivilce ve lekelerin oluşmasına yol açmaktadır. Sivilce problemi oldukça can sıkıcı bir problem haline dönüşüyor. Özellikle özel bir yere gidileceği zaman ortaya çıkan sivilceler tam bir kabusa dönüşüyor. Sivilcelerini çabuk bir şekilde geçirmek isteyenler ise genelikle sıkma yöntemini tercih ediyor. Fakat bu hatalı davranış bir süre sonra cildinizdeki sivilcelerin leke leke kalmasına neden oluyor. Tam da bu noktada imdadımıza dermapen uygulaması yetişiyor. Son yıllarda tercih edilen bu uygulama cilt sağlığına önem veren kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Peki dermapen uygulaması nedir? Hangi tedavilerde kullanılır? Dermapen uygulaması hakkında tüm merak edilenleri haberimizde bulabilirsiniz! 

 CİLTTEKİ KUSURLARIN YOK OLMASINI SAĞLIYOR 

Genellikle cildini genç ve canlı göstermek isteyen kadınlar tarafından tercih edilen dermapen uygulaması son yıllarda popülerlik kazanan bir cilt uygulamasıdır. Dermapen uygulaması ciltteki kusurları yok etmeye yarıyor. Bunun yanı sıra cilt yüzeyinde sıkılaştırma sağlayarak, cildin daha genç gözükmesini sağlıyor.  Cildinin güzelliğine ve bakımlı görünmesine özen gösteren tüm kadınların tercih edebileceği dermapen uzman kişiler tarafından yapılır.

DERMAPEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Dermapen uygulaması yapılmadan önce ciltteki makyaj kalıntıları iyice temizlenir. Cilt iyice dezenfekte edildikten sonra uygulama yapılacak bölgeye, af hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları veya PRP uygulanır. Dermapen uygulaması yapılırken ciltteki kusurlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılmaktadır. Bu açılan kanallar emilim miktarını hızlandırmak için yapılmaktadır. Bu uygulama ile yaklaşık 20 dakika içinde yepyeni ve kesinlikle daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

SEANS SÜRESİ CİLDİN HASARINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR 

Dermapen uygulaması yapılırken seans süresi cildin durumuna bağlıdır. Ciltteki hasara göre seansa karar verilir. Genelde sıradan bir dermapen uygulaması 3-6 seans arasında tamamlanmaktadır. Seanslar arasında yaklaşık olarak 1 ay bırakılmaktadır. Kırışıklık tedaivisinde ise seans sayısı daha az olabilmektedir. Genellikle kırışıklık tedavisinde istenen sonuç 2-4 seansta halledilebilmektedir. 

 

 

Yorumlar