Korkularla baş etme yolları nelerdir kendinize itiraf edin!

Korkularla baş etme yolları nelerdir? İçimizi kemiren ve çoğu zaman işleri berbat eden korkularla baş etmek istiyorsanız haberimizi okumaya devam edebilirsiniz!

Korkularla baş etme yolları nelerdir kendinize itiraf edin!

Hemen hemen hepimizin bir takım korkuları vardır. Korkular kimi zaman bizi güçlendirirken kimi zaman zayıf düşmemize neden olur. İşte bu yüzden korkularla baş etmek ve işleri berbat etmemek için yönlendirmemiz gerekmektedir. Elmaelma.com okurları için korkularla baş etme hakkında bazı önerilerde bulunduk!

NİYET EDİN!

Korkularımızı aşmak için öncelikle niyet etmemiz lazım. Niyetinizin gücü ile herşeyi değiştirebiliriz. Eğer bir şeyden korktuğunuzu farkediyorsanız eğer lütfen kendinize itiraf edin. Benim rezil olma korkum var, benim kaybetme korkum var, benim terkedilme korkum var, benim başarısız olma korkum var.

Her birimizin korkuları çok çeşitlidir ve insan olmanın doğalıdır korkmak. Korkularımız neticesinde hayatımızda bazı adımları atarız.

Ne zamanki bu korkular bizi sınırlandırıyor, engelliyor, yaşamımızı kontrol ediyorlar. İşte o zaman o korkuları aşmanın zamanı gelmiş demektir. Korku somut birşey değil soyuttur. Onun üzerine doğru cesaretle gitmeniz gerekir. Öncelikle kabul... Kendinize itiraf etmek; ardından o korkunun üzerine gitmek için cesaretle adım atmak gerekir. Ve hayat her zaman cesut olanları ödüllendirir

Yorumlar