Katlanabilir penis nasıl kullanılır cinsellikte iktidarsızlık sorunu yaşıyorsanız...

Erkeklerin cinsellikte iktidarsızlık sonucunda sıkıntı yaşadığı konulardan biri olan katlanabilir protez hakkında bilinmesi gerekenleri derledik.

Erkeklerin konuşmakta sıkıntı yaşadığı cinsel sorunlardan biride iktidarsızlıktır. Cinsellikte iktidarsızlıkda sorun yaşayan erkeklerin operasyonla penis protezler ile bu sorunun üstesinden gelebilmektedir. Ürolog Murad Çeltik erkeklerin sormakta zorluk çektiği ''Katlanabilir penis protez nasıl kullanılabilir?'' sorusunu yanıtladı.

KATLANABİLİR PENİS PROTEZ NASIL ÇALIŞIR?

Penis protezlerinin bükülebilir ve şişirilebilir olmak üzere iki çeşit modeli vardır. Bükülebilir penis protezleri daima sertleşmiş olarak bulunur. Ancak işlevsiz kaldığı zaman, bakır bir tel gibi L şeklinde bükülerek iç çamaşırının içerisine saklanabilir. Kullanılacağı zaman da yine elle şekil vererek dik pozisyona getirilir. Bu modelde iki çubuk, penis içindeki iki hazneye yerleştirilir. Katlandığı zaman saklanabilir, dik hale getirildiği zaman kullanılabilir hale gelir.

Şişirilebilir penis protezleri ise iki ya da üç parçalıdır. Üçlü penis protezi, mutluluk çubuğu adı verilen çubuğun penis içine, su haznesi ve pompanın ise testis içine yerleştirilmesi suretiyle takılır. Bu protez modeli normalde bir penis gibi yumuşak ve kıvrılabilir haldedir. İhtiyaç duyulduğunda ise, pompa ile su haznedeki su pompalanmakta ve çubuğun içine doldurulmaktadır.

Böylece mutluluk çubuğu içindeki su ve basınç arttıkça dik ve bükülmez hale gelir. Mutluluk çubuğunun bu haline bakıldığı zaman, ilk baştaki yumuşak ve bükülebilir haliyle arasında bir hayli fark olduğu görülür. Son halinde cinsel ilişkiyi gerçekleştirebilecek bir sertleşmenin sağlandığı ve hafif bir zorlamayla da bükülmediği gözlemlenmektedir. Penis içine bu çubuklardan yan yana iki tane yerleştirilir. Penisin işi bittiği zaman, pompanın diğer düğmesine basılarak protezin içindeki su yeniden su haznesine gönderilir ve el yardımıyla da bir basınç uygulanarak protez kullanım dışına çıkarılır. Böylece penis protezi yeniden eski yumuşak haline getirilmiş olur.

Yorumlar