Ucuza seyahat etme yolları neler genç gezginler için 5 tüyo!

Genç gezginler için hem çok yer görmek hem de ucuza seyahat etmenin tüyolarını bir araya getirdik! İşte ucuz tatilin 5 önemli tüyosu!

Ucuza seyahat etme yolları neler genç gezginler için 5 tüyo!

Daha az bütçeyle çok yer gezmek isteyenler için bir araya getirdiğimiz tüyolar ile özellikle genç gezginlerin ve yoğun tempoda çalışanların vakit sıkıntısı yaşadıkları kısa süreli zaman dillimlerinde daha az bütçeyle olabildiğince daha fazla seyahat edebileceğiniz tatil tüyolarına göz atmaya ne dersiniz? İşte elmaelma.com okurları için az bütçeyle mükemmel tatil planlaması!

ERKEN REZARVASYON KAÇINILMAZDIR!

Daha az bütçe denince akla ilk gelen adımlardan biri de erken rezarvasyondur. Erken rezervasyon sayesinde uçak biletlerinizi ve tatil yapacağınız yerlerde kalacağınız yereleri yarı fiyatına getirebilirsiniz. Özellikle ulaşımın yaz aylarında daha pahalı olması nedeniyle önceden aldığınız uçak biletleri sayesinde saatlerce yollarda kalmak yerine bir kaç saatte gideceğiniz yere daha ucuza mal edebilirsiniz. Böylelikle hem gitmek istediğiniz yerleri sabitlemiş hem de tatil planınızın kemik taslağını oluşturmuş olacaksınız.

ÇOK OKUYUP ÇOK GEZİN!

Eğer ki seyahat anlayışınız sabahları denize gireyim akşamları eğleniyim düşüncesinde değilseniz gideceğiniz yerlere ait tarihi yapısı ve gezip görebileceğiniz yapıları araştırıp bol bol okumanız gerekiyor. İşte bu noktada çok okuyup çok gezmeniz gerekiyor. 

TABANA KUVVET FELSEFİ DÜŞÜNCENİZ OLMALI!

Elbette tatile yürüyerek gidin demiyoruz. Ancak gittiğiniz ülkede veya şehirde her yere taksiyle gitmeyin. Toplu taşıma araçları ve taksi hem ekonomik olarak cebinizi rahatlatır hem de gittiğiniz şehrin kültürel yapısını, manzaralarını daha detaylı bir şekilde keşif yapmanıza yardımcı olacaktır. 

MARKETLERİ ES GEÇMEYİN!

Bir şehir veya bir ülkeye gimiş olsanız bile bütçeyi es geçmeyin. ''Nasıl olsa bir kere geliyoruz her şeyin en iyisini yiyelim en pahalısını yiyelim ordan kıstık burdan kıstık'' tripilerine girmeyin. Elbette şehrin veya ülkenin lezzetlerini tatmayın demiyoruz ancak bu tarz menülere veya alışverişlere 1 öğün ayırabilirsiniz. Diğer öğünlerde market ve sokak aralarındaki büfelerden ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 

PAZARLIK YAPIN!

Gittiğiniz yerde alışveriş yaparken sizi en çok kurtaracak en önemli tüyolardan biri de pazarlık olacaktır. ''Amaan ben pazarlık yapamam o da neymiş'' demeyin. Ekonomik olarak az da olsa büyük bir fark yaratacak olan pazarlık daha fazla alışveriş yapmanıza yardımcı olacaktır. Pazarlık yaparken cimrilik değil de işi tatlı dile bağlayarak işi tatlı bir anı olarak hatırlayabilirsiniz. 

Yorumlar