Kim Milyoner Olmak İster 1 milyon TL kazanan Arda Ayten parayla ne yapacağını açıkladı!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında geçtiğimiz akşam 1 milyon TL kazanan yarışmacı parayla ne yapacağını açıkladı ''ölene kadar okumak istiyorum''

Kim Milyoner Olmak İster 1 milyon TL kazanan Arda Ayten parayla ne yapacağını açıkladı!

ATV'nin sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster yarışması geçtiğimiz akşamtarihi bir ana şahit oldu! Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL'lik soruyu yanıtlayan Arda Ayten İstiklal Marşı sorusunu doğru yanıtladı. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında İstiklal Marşı'nı doğru yanıtlayan 19 yaşındaki Tıp öğrencisi Arda Ayten parayla ne yapacağını açıkladı. Geçtiğimiz akşam izlenme rekoru kıran 1 milyon TL'lik soruyu doğru bilen Arda Ayten kimdir? Arda Ayten ne iş yapıyor? İşte tarihe adını 1 milyon TL'lik soruyu İstiklal Marşı'na doğru vererek yazdıran Arda Ayten hakkında merak ettiğiniz tüm yanıtlar Elmaelma.com'da!

Geçtiğimiz akşam Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL'lik soruya kadar gelen Arda Ayten'nin final sorusu olarak karşısına İstiklal Marşı sorusu geldi. İzleyenlerin nefesini kesen İstiklal Marşı sorusu ise şu şekildeydi; ''On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?'' oldu. 19 yaşındaki Arda Ayten soruya toprak yanıtını vererek 1 milyon TL'nin sahibi oldu. 

1 Milyon TL ile Ne Yapacağını Açıkladı!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL kazanan Arda Ayten, ''Kitaplarımın hepsini kendim basacağım. Hayatım boyunca üniversite okuyacağım. Ve bir öğrenci olarak öleceğim. Bu ödülle 50 bine yakın kitap alabilirim" dedi. Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumundaki Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 12 soruyu doğru yanıtlayarak 1 milyonluk ödülün sahibi olan Arda Ayten, ''Kitaplarımın hepsini kendim basacağım. Hayatım boyunca üniversite okuyacağım. Ve bir öğrenci olarak öleceğim.Bu ödülle 50 bine yakın kitap alabilirim" dedi.

''Hayatım Boyunca Üniversite Okuyacağım''

Kenan İmirzalıoğlu'nun ''1 milyonluk ödülü nasıl değerlendireceksiniz?'' sorusuna Arda Ayten, "Gelecek yaz öğrenebildiğim kadar dil öğrenmeye çalışacağım. Birkaç farklı enstrüman çalacağım. Kitaplarımın hepsini kendim basacağım. Hayatım boyunca üniversite okuyacağım. Ve bir öğrenci olarak öleceğim. Ve istediğim tüm hayallerim için çabalayacağım. Bu olmasa da çabalayacaktım. Ödül her şeyi hızlandıracak. Bu ödülle 50 bine yakın kitap alabilirim. Bu zaten hayatım boyunca okumayacağım bir sayı ama en azından önümde bir çıta olur." cevabını verdi.

kim milyoner olmak ister yarışmasında 1 milyon tl kazanan arda ayten parayla ne yapacağını açıkladı

''Ona Dünü Anlatacağım''

İmirzalıoğlu'nun ''Bu mutlu haberi ilk kiminle paylaşacaksın'' sorusuna Arda Ayten, ''İlk günlüğüme yazacağım. Yani ilk günlüğüme haber vereceğim. Ben günlüğümle yazışırken geçen gün adıyla konuşurum. Ona dünü anlatacağım." cevabını verdi.

Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında 1 Milyon TL Kazanan Arda Ayten Kimdir? Ne İş Yapıyor?

19 yaşında 1 milyon TL kazanan Arda Ayten Sütçü İmam Üniversite'sinde Tıp okuyor. Yarışma programında kitaplara karşı ilgisinin olduğunu açıklayan Arda Ayten, "Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum" sözleri ile izleyenleri duygulandırmıştı. Yarışma programında anne ve babasınında 4 yaşındayken boşandığını açıklayarak şimdiye kadar 4 tane kitap yazdığını izleyiciyle paylaşmıştı.

Yorumlar