Metin Akpınar hakkındaki adli kontrol kararı sonuçlandırıldı 'Kaldırıldı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı hakaretten yargılanan Metin Akpınar'a başlatılan soruşturma kapsamında adli kontrol kararı kaldırıldı!

Metin Akpınar hakkındaki adli kontrol kararı sonuçlandırıldı 'Kaldırıldı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik etmeden dolayı usta oyuncu Metin Akpınar hakkında başlatılan adli kontrol tedbiri kaldırıldı! Müdat Gezen ile berber Halk TV'deki bir programa katılıp yaptıkları açıklamalarda olay olan iki usta oyuncu hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Sanatçı Metin Akpınar'ın bir televizyon programında katılması üzerine sarfettiği sözlerin soruşturma başlatılmasına neden olmuştu. usta oyuncu Metin Akpınar, konuşmaları üzerine ''Halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik'' suçlarından sevk edildiği Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

ERDOĞAN'A HAKARETTEN ADLİ KONTROL TEDBİRİ ALINDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ve Metin Akpınar hakkında konuk olduğu Halk TV'deki bir programda yaptığı açıklamaları üzerine soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında polis eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı'na gelen Müjdat Gezen "Cumhurbaşkanı'na hakaret", Metin Akpınar ise "Halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik" ve "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlarından sevk edildiği Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nce adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakılmıştı.

Yorumlar