Usta oyuncu Fatma Girik beyninden ameliyat oldu!

Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik, hidrosefali nedeniyle beyninden ameliyat oldu.

Usta oyuncu Fatma Girik beyninden ameliyat oldu!

Türk sinemasının efsane isimlerinden biri olan Fatma Girik üç hafta önce banyoda düşerek yaralanmış hastaneye kaldırılmıştı. Girik, Hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen bir hastalık sebebiyle beyninden ameliyat oldu. Ameliyatı başarılı geçen usta oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ

Tıp dünyasında, Hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen bir hastalık sebebiyle shunt ameliyatı olan Girik'in ameliyatını Profesör Doktor Talat Kırış yaptı. Liv Hospital'da yapılan ameliyatın ardından Kırış, "Fatma Hanım'ın ameliyatı çok başarılı geçti, basit bir ameliyattı. Hidrosefali sebebiyle birshunt ameliyatı yaptık. Uyandı ve bütün fonksiyonları normal. Her şey yolunda" dedi.

BANYODA DÜŞMÜŞTÜ

Ameliyat sonrası normal odaya alınan 76 yaşındaki Girik, kendine geldi ve konuşmaya başladı. 3 hafta önce Bodrum'daki evinde banyoda dengesini kaybedip düşmüş ve acilen hastaneye kaldırılmıştı. Tomografisinde bir sonuç bulunamayınca sanatçı ertesi gün tekrar doktora gitmiş ve daha detaylı tetkikler için İstanbul'a getirilmişti.

Yorumlar