Boğaz ağrısına iyi gelen yiyecekler neler bol bol kuşburnu için!

Boğaz ağrılarına hangi besinler iyi gelir? Boğaz ağrılarınızı hafifletecek kuşburnu, mandalina gibi besinlere bu dönemlere öncelik verebilirsiniz.

Boğazlarınızın ağrıdığını hissettiğiniz zamanlarda ağrıyı hafifletecek besinlere öncelik verebilirsiniz! Bu durumlarda 'Boğaz ağrılarına hangi yiyecekler iyi gelir?' sorusuna yanıt olarak içerisinde bol vitamin içeren ve antioksidan etkili kuşburnu, mandalina ve zerdeçal gibi besinler boğaz ağrılarınızı hafifletebilir. Konu hakkında Diyetisyen Cansu Temel, şu şekilde bilgilendirdi...

Boğaz ağrısı, gribal enfeksiyonlar gibi hastalıkların önlenmesi için vitamin çeşitlerinden ve antioksidandan zengin besinlerin tüketilmesi gerekir. Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısı nasıl geçer? 

BOĞAZ AĞRISINA HANGİ BESİNLER İYİ GELİR?

Bağışıklık sistemenin güçlü olması vücut direncinin daha yüksek olmasını sağlar ve hastalıklara yakalanma riskini azaltır. Boğaz ağrısı, gribal enfeksiyonlar gibi hastalıkların önlenmesi için vitamin çeşitlerinden ve antioksidandan zengin besinlerin tüketilmesi gerekir.

Özellikle C vitamininden zengin besinler tercih edilebilir. Portakal, mandalina, greyfurt, kapya biber, maydanoz, limon gibi besinler hem C vitamini hem de antioksidan açısından zengin besinlerdendir.

Boğaz ağrısı şikayetlerinin minimuma indirilmesi için ıhlamur, rezene, kuşburnu, ekinezya çayı gibi bitki çaylarından içilebilir. Bitki çaylarının içerisine limon ve tarçın eklenebilir. Bal ve toz zencefil karışımından teketilebilir. Günde 6-8 bardak ılık su içilebilir. 

Yorumlar