Ali Özbir Kimdir

Ali Özbir kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Babası mafya lideri Kürt İdris olan Ali Özbir'in Esra Erol'la olan evliliği ile babası Kürt İdris kimdir, Çukur dizisi bağlantısının detayı.

Ali Özbir
-A A+

Ali Özbir kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Esra Erol'un eşi Ali Özbir ne iş yapıyor, Ali Özbir mafya mı, Kürt mü Alevi mi soruları sık sık gündemde. Biz de siz elmaelma.com okurları için Ali Özbir hakkında merak ettiklerinizin detaylarını derledik. Ali Özbir biyografisinde Ali Özbir'in Esra Erol ile olan evliliği, düğününün detayları ile Ali Özbir'in çocukları İdris Ali ve Ömer Erol'un detayları var. Aynı zamanda Ali Özbir'in mafya lideri babası Kürt İdris kimdir, Çukur dizisindeki İdris Baba'yla bağlantısı ne gibi soruların da detaylarını sizler için derledik. İşte Aslen Karslı olan Ali Özbir'in hayat hikayesinden detaylar...

Ali Özbir aslen Karslı. Temmuz 1968 doğumlu olan Ali Özbir'i Türkiye sunucu Esra Erol ile olan evliliğinden tanıdı. Ali Özbir Esra Erol evliliğiyle hayatı en çok merak edilen isimler arasına girdi. Ali Özbir ailesi özellikle de babasının hikayesi onu daha çok merak edilen bir  isim haline getirdi. Ali Özbir iş adamı. Ali Özbir mesleki çalışmaları turizm sektöründe. Otel ve eğlence merkezleri bulunan Ali Özbir babası ise Kürt İdris lakaplı mafya babasının oğlu. Ali Özbir'in babası 1950'lerde İstanbul'a gelen ve tek kelime Türkçe bilmediği için Kürt İdris lakabını aldı. İstanbul'da geldiğinde Aksaray'da lokantalarda çalışmaya başlayan Ali Özbir'in babası Kürt İdris, komilik yaptığı sıralarda bir arkadaşını bıçaklayarak ölümüne neden olur ve cezavine girer.  Bursa cezaevinde yatar. Burada yatarken de iki çocuk istismarcısını öldürür. Adını mafya çeteleri arasında bu eylemleriyle duyurmaya başlar. 1958 yılında İmralı cezaevine transfer edilir. 1962 yılında tahliye edilen Özbir, yeniden İstanbul’a dönerek Beyoğlu’nun arka sokaklarını mesken edinir. Beyoğlu’nda ufak tefek kumar oynatmaya başlayan Özbir, bu alanda kendine engel olmaya çalışan bir diğer mafya babası olan Nurettin Onay’ı öldürerek iyiden iyiye yer altı dünyasının dikkatini çekmeye başlar.

Ali Özbir aslen nereli Kürt mü babası Kürt idris kimdir işte fotoğrafı

KÜRT İDRİS'İN CAN DOSTU DÜNDAR KILIÇ

Ardından 1980’li yıllarda farklı mekanlarda  bodyguardlık yaparak hayatını kazanır. Gençliğinde oldukça yakışıklı, karizmatik biri olarak tarif edilir. Barlarda, gece kulüplerinde fedailik yaparak geçimini sağlayan Kürt İdris,  bu arada da dönemin ünlü mafya babalarıyla tanışır. Can dostu Dündar Kılıç ile de bu yıllarda tanıştığı biliniyor. Bu sürecin ardından kendi mafya grubunu kurar ve başkalarının emrinde çalışmayı bırakır. 90’lı yıllardan sonra namı alır yürür ve artık Kürt İdris dendiğinde akan sular durmaktadır. İdris Özbir, aktif olarak mafya babalığı – çete liderliğ yapsa da işlediği suçlardan dolayı 10 kez idam cezasıyla riskiyle karşılaşır. Ama buna rağmen hayatı boyunca sadece bir kez ceza evine girmiştir.

Ali Özbir'in babası Kürt İdris 2002 yılında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. 

 

ALİ ÖZBİR'İN BABASI ÇUKUR İDRİS KOÇOVALI KARAKTERİNİN BAĞLANTISI NE?

Reyting rekortmeni diziler listesinin zirvesinde yer alan Çukur'daki İdris Baba (İdris Koçovalı) karakterinin Ali Özbir'in babası Kürt İdris'in hayatından esintiler taşıdığı da çok konuşulmuştu. Ali Özbir'de Çukur'da hayat bulan İdris Koçovalı karakterinin babasının hayatından esintiler içerdiğini kabul etmişti. ‘Çukur’ dizisinde ilk bölümlerde yer alan kurguda İdris karakteri, ufak  yaşına rağmen pazarcılık yapıyor, işte bu nokta da küçük yaşta İstanbul’a gelerek Aksaray’da bir lokantada komi olarak çalışan gerçek Kürt İdris’in hikayesiyle çok benzeşiyor. Aynı zamanda İdris Koçovalı da Kürt İdris gibi uyuşturucu ve kadın ticaretine karşı mücadalesiyle tanınıyor. 

Ali Özbir kimdir Esra Erol'la evliliği ve düğünü

ALİ ÖZBİR ESRA EROL EVLİLİĞİ

Ali Özbir ile Esra Erol, 2 Temmuz 2010'da ATV ekranlarında Esra Erol'un sunduğu evlilik programında evlendi. Aynı gün Ali Özbir'in de doğumgünüydü. Erkanda kıyılan nikahın ardından çift, yakınlarının da katıldığı bir düğün yaptılar.

ALİ ÖZBİR VE ESRA EROL'UN ÇOCUKLARI

Esra Erol ile Ali Özbir'in ilk çocukları İdris Ali, 2011 yılında dünyaya geldi. Çiftin ikinci çocukları Ömer Erol ise 2015 yılında kucaklarına aldılar. 

Esra Erol ve Ali Özbir'in çocukları