Gerçek aşk nedir sevginin dili sessizliktir!

Sevgi, sevilmek dünyanın en güzel şeyi! Bir çok insanın peşinde olduğu gerçek aşkı arayanlar için 'Gerçek aşk nedir, nasıl bulunur?' işte aşkın en güzel hali!

Gerçek aşk nedir sevginin dili sessizliktir!

Yaşamda en güzel şeylerden biri sevmek ve sevilmek! Bir çok kişinin peşinden koştuüu gerçek aşk aslında kişinin kendini iyi hissetmesi ve mutlu olma bilinciyle çıkılan bir yoldur. Peki bu nasıl mümükün olur? Gerçek aşk nedir? Gerçek aşka nasıl ulaşılır? İşte tüm soruların cevabını Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet elmaelma.com okurları için tek tek yanıtladı.

SEVGİ SÖZLERLE İFADE EDİLMEZ!

Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet, “Sevgi sözlerle ifade edilemez, tarif edilemez, anlatılamaz. Sevginin dili sessizliktir. Bu nedenle, eğer sevgiyi, aşkı hissetmek istiyorsak susmalı, gözlerimizi kapatıp dünyadan uzaklaşmalı, özümüze, öz varlığımıza dönmeli, madde dünyasını bırakıp manevi dünyada ilerlemeyi öğrenmeliyiz” diyor.

“Özümüzde hepimiz sevgiyiz. Yaradan’ın aşkının ilham kaynağı, varlığın kendisiyiz. Ancak ne yazık ki kendimizi ölümlü bir beden ile, dünyadaki kişililiğimiz ile özdeşleştirdiğimizde, sınırlı gücü olan,  bedenli ve ölümlü bir şey olarak algıladığımızda bu hakikatten uzaklaşıyoruz” diyen Nevşah Karamehmet, hakiki sevgiyi ancak bedeninden ve zihninden özgürleşebilmiş, özüyle, ruhuyla bağlantı kurabilmiş bilinçlerin anlayabileceğini söylüyor.

HER İNSAN BİR MUCİZEDİR!

Her insan bir mucize. Nefes ve meditasyon çalışmaları, karakter analizi ve affetme egzersizleri ile adeta bir soğan gibi kabuklarımızdan ayrılarak özümüze döndüğümüz bir yolculuğa çıkarıyoruz ve aşkı keşfediyoruz. Kişi böylelikle psikolojisini düzelterek kendini iyileştiebilir! Sevgi öğretilmez veya anlatılmaz

Nefeslerinde ve düşünce sistemlerinde kendileri olmalarını, özleriyle, hakikatle ilişki kurmalarını engelleyen disfonksiyonel/limitleyici alışkanlıkları ortadan kaldırılabilir.

5 MADDEDE GERÇEK AŞKIN SIRRI!

Nefes ve Meditasyon Uzmanı Nevşah Karamehmet, koşulsuz sevgi, aşk, mucizeler ve hakikat ile bağlantıya geçmek, yaşamının her anını aşkla yaşamak isteyenler için ise beş öneride bulunuyor:

-Aşkı, sevgiyi kendi varlığının dışında aramaktan vazgeç. O insan, o madde, o şey sana aşk veremez, bunu anlamalısın.

-Sevgiyi anlamaya çalışmaktan, anlatmaya çalışmaktan, daha da önemlisi bildiğini düşünmekten vazgeçmelisin. Neyin sevgi olduğunu neyin sevgisizlik olduğunu bilmiyorsun. Bir saldırının bir kucaklamadan daha sevgisiz olduğunu düşünecek kadar kısıtlı insan beyni. Sevgiyi anladığını, bildiğini zannedecek kadar cahil olmamalı insan.

-Hakiki sevginin koşulsuzluk ve sessizlikten doğduğunu bilmeli, bomboş kalana kadar, zihninde hiçbir doğru, yanlış, yargı, algı, bilgi kalmayana kadar nefesinle ve zihninle çalışmalısın. Artık bunu yapabileceğin çok etkili metodlar var. Meditasyon aktivitelerine katıl, nefes koçluğu çalışmalarına, eğitimlere katıl. Önce ölümlü bedenden, dünyadan özgürleş, ondan sonrasında sevgiye ulaşmak çok kolay.

-Dinlenmeyi, meditasyon yapmayı, dünyadan uzaklaşmayı adet edinmen gerekiyor. Sadece çalışmalara katılman değil, manevi dünya ile ilişkini güçlendirmek için de çalışman gerek.

-Sevginin şifanın kendisi olduğunu, sevgi ile, Yaradan ile, hakikatle ilişkisi kopuk insanların her zaman sinirli, depresif, öfkeli, kıskanç, hasta olacaklarını her zaman hatırla. İyileşmek ve iyi kalmak istiyorsan özünle bir yaşamayı öğrenmek zorundasın.

Yorumlar 1 yorum