Şalgam suyu lekesi nasıl çıkar limon sürerseniz...

Şalgam suyu lekesi nasıl çıkar? Temizlemesi oldukça zor bir leke olan şalgam suyu lekesinden kurtulmanın basit yollarını sizler için hazırladık!

Şalgam suyu lekesi nasıl çıkar limon sürerseniz...

İçmesi bu kadar lezzetli olan bu içeceğin lekesi oldukça eziyetlidir. Şalgam lekesi sorunuyla karşılaşanlar bilirler ki oldukça inatçı bir lekedir. Bazen ne yaparsanız yapın çıkmaz. En az sakız ve kan lekesi kadar inatçı olan bu lekeden kurtulmanın pratik yollarını sizler için hazırladık. Peki şalgam suyu lekesi nasıl çıkar? diyorsanız içeriğimize bir göz atmanızda fayda var. İşte şalgam suyunu çıkarmanın en kolay yolu! 

LİMON SÜRÜN 

Şalgam oldukça zor temizlenen bir lekedir. Şalgam döktüğünüz yere limon sürmeniz lekeyi kolay çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, iyice bölgeyi limonla ovaladıktan sonra 10 dakika beklemeniz. Lekenin kolayca çıktığını göreceksiniz. 

ASPİRİN VE KARBONATLA KOLAYCA ÇIKARIN 

Bunun yanı sıra şalgamı kolayca çıkarmanın bir başka yolu ise, aspirin yöntemidir. Aspirini sıcak su da eritip, içerisine karbonat ilave edin. Sonra bu karışımı karbonatlı bölgeye sürün. Lekenin kolayca geçtiğini göreceksiniz.

EN BİLİNEN YÖNTEM ÇAMAŞIR SUYU 

Şalgamı kolayca çıkarmanın bir başka yolu ise, özellikle beyaz bir kıyafetin üzerine dökülmüşse çamaşır suyunu su ile karıştırıp bölgeye sürmektir. Yeteri kadar beklettiğiniz taktirde lekenin kolayca aktığını fark edeceksiniz. 

 

 

Yorumlar