İlişkiye ara vermek ne anlama gelir ayrılık çanları gibi geliyorsa...

Kulağa ayrılık çanlarını çaldıran ''İlişkiye ara vermek ne anlama gelir?'' sorusuna yanıt aradık! Sizde bu çıkmazın içindeyseniz haberimizi okumaya devam edin!

İlişkiye ara vermek ne anlama gelir ayrılık çanları gibi geliyorsa...

Aşk tarifsiz duyguların en güzel sembolüdür. Hemen hemen hepimizin bu duyguyu tattığı aşk kimileri için bitmeye mahkum bir çıkmaza girerken kimi zaman da mutlu sonla biten bir masal oluverir. Her ilişkinin inişli çıkışlı zamanları vardır. Bu inişli çıkışlı zamanlarda ilişkiyi çıkmaza götüren cümle ''Biraz ara verelim'' olarak karşımıza çıkıverir. Bir ilişkide kafa karışıklığına neden olan ara verelim cümlesine biraz açıklık getirmek ve içinizi rahatlatmak adına ''İlişkiye ara vermek ne anlama gelir?'' sorusuna yanıt aradık ve bu cümlenin aslında ilişkinin bitmesine mi yoksa ilişkinin temelini sağlam atmak için söylenen bir cümle olup olmadığı hakkında bir derlemede bulunduk! İşte içinize kurt düşüren o cümlenin anlamı!

'BİRAZ ARA VERELİM Mİ?'

Aynı yastığa baş koymak ve sonsuza dek yaşlanmak ve yanınızda olmasını istediğiniz kişiyi bir iki görüşmeyle veya bir iki buluşmayla anlamak biraz zor. Karşınızdaki kişiyle yolda, evde ve sosyal etkinliklerde en iyi şekilde tanıyabilirsiniz. Uzun süreli vakit geçirerek doğru kişinin olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ancak ilişkilerde bir süre sonra biribirinize karşı itecek bazı durumlar patlak verebilir. Bu durumlarda istemli veya istemsizce ağzımızdan çıkıveren ve tüm solukları tutturan cümle ''Biraz ara verelim mi?'' cümlesi çoğu zaman büyük yıkımlara neden olur. Peki ilişkiye ara vermek ilişkiye bitirmenin sinyali mi? 

İşin içinde evlilik gibi ''Eyvah ben şimdi ney yapacağım? Boşanırsak ne olacak'' sorularını bir kenara bırakmak ve olaylara biraz dışarıdan bakmak için içinize korku salan bu cümleyi devreye sokmak aslında çoğu zaman hayat kurtaran cinsten oluyor. Biraz ayrı zaman geçirmek ve yaşadığınız sorunları ölçüp dışarıdan bir gözle tartmak, ayrıyken birbirinizi ne kadar özlüyorsunuz, hayatınızdaki o kişinin yüzde kaçını oluşturduğunu görmek için en pratik çözüm yolu!

İlişkilerde ve evliliklerde kulağa ayrılık çanlarının çaldıran bu cümle aslında çiftlerin ilişkileriniz yeniden gözden geçirmesi ve yeni bir adım atması için olumlu bir çözüm yolu! Özellikle aile terapistlerin çiftleri bu tarz molalardan korkmaması ve zaman zaman bu molalara ihtiyaçları olabileceğini öneriyor. 

Yorumlar