İlişkiyi canlı tutmanın yolları neler 3 maddede eskisi gibi hissedin!

İlişkideki heyecanı kaybetmemek ve karşılıklı o saygıyı korumak için ilişkinizi canlı tutmalısınız. İlişki ilk günkü gibi nasıl canlı kalır? İşte cevabı!

İlişkiyi canlı tutmanın yolları neler 3 maddede eskisi gibi hissedin!

Sevmek sevilmek belki de dünyadaki en iyi hissettiren duygulardan biri! Manevi olarak sizi güçlü tutan ve sizi düşünen birinin hem en yakınınızda olan bir arkadaş arkadaş hem de 'Seni seviyorum'' dediğinde içinizi ısıtan birinin varlığı oldukça değerlidir. Her ne kadar bu taze duyguların varlığı ilişkinin ilk zamanlarında çok daha güçlü olsa bile zaman geçtikçe bu duyguların yerini artık standartlaşmaya bıraktığını hepimiz biliyoruz ve en başa yeniden dönmek için ''İlişkiyi canlı tutmanın yolları neler? İlişkide ilk günkü heyecanı yaşamak için ne yapılmalı?'' gibi sıklıkla sorulan soruların yanıtını bir araya getirdik! 

Bir ilişkiyi canlı tutmanın en temel yollarından biri de saygıdır. İlişkide nerde durması gerektiğini bilmek ve en başta belirlenen o saygı sınırlamasını aşmamak oldukça önemlidir. Karşımızdaki tanımadığımız ve tanımak için tüm damarlarımızdaki o tutkuyu 'aşk' olarak adlandırdığımız ve tanıma sürecinden sonra saygının devam ettiği yerde giden uzun ilişkiler veya evliliklerin mutlu bir şekilde devam etmenin en temel noktasıda 'güven'in doğmasından kaynaklanmaktadır. Ancak siz o özel alan dediğimiz saygı sınırını aştığınız an ilk günkü o heyecanı yakalamak bir yerden sonra size eziyet olarak geri dönebilir! İşte bunun için ilk olarak o ilk heyecanı yakalamak istediğinizden ve ilişkiyi nerde gördüğünüzü kendinizle yüzleşip emin olup daha sonra aşağıda sizin için bir araya getirdiğimiz 3 maddeyi uygulamanız gerekmektedir! Eee cevabı aldığımıza göre hadi hep beraber bir göz atalım!

-LAÇKALAŞMIŞ BİR İLETİŞİMDEN UZAK DURUYORUZ!

Hayatınızda özel bir yeri olan kişinin yaptığı bir çok şeye hakim olmanız gerekiyor. Ancak bunu öğrenmek için her an her saniye iletişim halinde olmanız anlamına gelmiyor! Sürekli olarak onu arayıp ne yaptığını sormak yerine birbirinizi özelemek için zaman verin ve gün sonunda dolu dolu bir sohbetin keyfine varın!

-AŞK BAZEN BAŞKA YASTIKLARDA YATMAKTIR!

Sevdiğiniz kişiyle uyumak, ona sarılmak elbette dünyadaki en keyif veren anlardan biridir. Ancak bazı zamanlarda tek başınıza yatmak isteyebilirsiniz. Bunu kendinize çok görmeyin zaman zaman partnerinizle uyumak istemeyebilirsiniz. Bazı zamanlarda uyurken sizi rahatsız edebilir. İşte bu noktalarda farklı yatakta yatmayı kendinize çok görmeyin. Hatta bu durum bazen romantik anların yaşanmasına bile neden olabilir! Onu sizin kucaklayıp ufak öpücüklerle eski yerine götürmesine izin bile verebilirsiniz!

-FARKLI AKTİVİTELER YAPABİLİRSİNİZ!

Emin olmalısınızki her zaman partnerinizle olmak bir yerden sonra birbirinizden sıkılmanıza neden olabilir. Bİrbirinize farklı zamanlar ve farklı aktiviteler yapmak için fırsat verin. Mesela uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla zamanlı görüşmeler ayarlayıp yakın  arkadaşlarınızda hafta sonları tatilleri yapabilirsiniz! Aksine bunlar ilişkinizi canlı tutmak ve birbirinizi özlemek için iyi bir fırsat. Tabi sizin arkanızı dönmeyi bekleyen fırsatçı bir partnere sahip değilseniz! Unutmamalısınız ki bu tarz etkinlikler için ilişkide güvenin çok sağlam olması gerekli!

 

Yorumlar