Sabahları poğaça yemenin zararları güne daha sağlıklı başlamak için...

Sabahları poğaça yemenin zararları neler? Uzmanlar uyarıyor! Her sabah düzenli olarak poğaça yiyenler aman dikkat! İşte sabahları poğaça yemenin zararları!

Sabahları poğaça yemenin zararları güne daha sağlıklı başlamak için...

Sabah işe ya da okula giderken yaşadığımız o koşturma esnasında vakit bulupta kahvaltı edemeyip, dışarıdan bir pastaneden börek ya da poğaça alıyorsanız aman dikkat! Uzmanlar uyarıyor! Sabahları poğaça yemek oldukça zararlı. Vücutta depolanan yağların neredeyse tamamını oluşturan bu davranıştan uzak durmalısınız. Peki sabahları poğaça yeminin zararları neler? İşte tüm merak edilenler! 

GÜNÜN EN ÖNEMLİ ÖĞÜNÜ!

Sürekl koşturma halinde geçen bir hayat içerisinde sabahları zar zor kalkıp kendimizi dışarıya atıyoruz. Bu süreç içerisinde kendimize kahvaltı sofraları kurup sağlıklı beslenmemiz de biraz zor hale gelebiliyor. Bu yoğunluk içerisinde beslenmemize gereken önemi gösteremediğimiz doğrudur. Hepinizinde bildiği gibi günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Beslenme uzmanları bu konuda sürekli uyarılarda bulunur. Asla kahvaltı öğününü atlamamamız konusunda. 

KAHVALTIDA POĞAÇA YEDİYSENİZ... 

Güne yeni bir başlangıç yaparken dikkat etmemiz gereken bazı şeyler bulunuyor. Doğru düzgün şeyler yiyip enerji toplamak gibi. Bizse pastaneden aldığımız yağlı börekleri ya da poğaçaları tercih ediyoruz. Kahvaltı yapmak kadar önemli olan bir nokta vardır ki o da şu; kahvaltıda ne yediğiniz. Örneğin; kahvaltıda poğaça yediyseniz çok hareket etmek zorundasınız. Vücudumuzun tükettiğimiz bir poğaçayı yakması için tempolu 7 bin adım atması gerekiyor. 

VÜCUTTA DEPOLANAN YAĞLAR ARASINDA YER ALIYOR 

Bunu yapmak size zor geliyorsa uzmanların uyarılarına kulak verin. Uzmanlar, sebze, meyve, zeytin, küçük parça peynir ve bir dilim kepekli ekmek ile kahvaltı yapabilir, güne daha zinde sağlıklı bir şekilde başlayabileceğimiz konusunda bizi uyarıyor. Bu yağları yakmak için büyük çaba gerekiyor. Çünkü bunlar vücutta depolanan yağlar arasında yer alıyor. Bu nedenle sabahları poğaça tüketmemeye özen göstermeniz daha yerinde bir karar olacaktır. 

 

 

Yorumlar