Atakan Koru Kimdir

Atakan Koru kimdir kaç yaşında aslen nereli ne iş yapıyor? Azra Akın'ın kocası Atakan Koru hakkında tüm bilgiler ve kafesiyle ilgili merak edilenlerelmaelma.com'un Atakan Koru biyografisi sayfasında.

Atakan Koru
-A A+

Azra Akın'ın eşi Atakan Koru kimdir? Azra Akın'la olan evliliği sonrası magazin figürü haline gelen Atakan Koru aslen nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları ile Atakan Koru'nun ailesi kim, ailesi ne iş yapıyor sorularına da elmaelma.com'daki Atakan Koru kimdir sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Azra Akın ile 4 yıllık beraberliklerini 2017'de evlilikle taçlandıran Atakan Koru aslen Edirne Keşanlı. Atakan Koru'nun işletmeciliğini yaptığı kafe ise en çok merak edilen şeyler arasında. Atakan Koru'nun kafesi nerede sorusuna da Atakan Koru biyografisinde yanıt bulabilirsiniz. Öte yandan Atakan Koru kimdir sayfamızda Atakan Koru Azra Akın evliliği ve çiftin oğulları Demir'in fotoğrafları da var. Atakan Koru ile Azra Akın nerede ne zaman tanıştı, nasıl evlilik teklifi aldı? gibi merak edilen detayları da sizler için derledik.

Atakan Koru Türkiye'de 2013 yılında Azra Akın'la ilişki yaşamaya başlayınca tanındı. 1 Aralık doğumlu olan Atakan Koru'nun yaşı bilinmiyor. Atakan Koru aslen Edirne Keşanlı. Atakan Koru'nun annesi emekli öğretmen Seniye Koru babası ise ziraat mühendisi ve çeltik üreticisi Ahmet Koru. Atakan Koru'nun ailesi Edirne'de nüfuslu üreticiler arasında gösteriliyor. İngilizce, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca olmak üzere dört dil bilen Atakan Koru, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu. 

ATAKAN KORU'NUN KAFESİ NEREDE?

Azra Akın'ın eşi Atakan Koru kafe işletmeciliği yapıyor. Atakan Koru'nun kafesi İstanbul'un ünlü bir alışveriş merkezinde. 

Atakan Koru kimdir ne iş yapıyor Azra Akın ile nerede nasıl tanıştı

ATAKAN KORU VE AZRA AKIN NASIL TANIŞTI?

Azra Akın'ın hayatına prens gibi giren Atakan Koru ile Azra Akın'ın nasıl tanıştığı da sıklıkla merak edilen konulardan biri. Çift 2013 yılında bir spor salonunda tanıştı. Çift 4 yıllık evlilikleri sonrası evlilik kararı aldılar. Atakan Koru, Azra Akın'a evlenme teklifini Brezilya'da yaptı. Atakan Koru, eşi Azra Akın'a yaptığı evlilik teklifini şöyle anlatmıştı: “Düğün hazırlıkları her zaman stresli oluyor. Aynı zamanda çok keyifli. Biz de tadına varmaya çalıştık. Evlilik teklifini yurt dışında ettim. Brezilya'da karnavalda özel bir anda oldu.” Evlilik teklifiyle alakalı konuşan Azra Akın ise, “Çok ilginç bir durum oldu. Hiç beklemediğim bir anda oldu. Bayağı bir şok geçirdim” diye konuştu.

ATAKAN KORU VE AZRA AKIN NE ZAMAN NEREDE EVLENDİ?

Atakan Koru ve Azra Akın 26 Ağustos 2017'de Tekirdağ'da bir bağ evinde Trakya usulü bir düğünle dünya evine girdi. Halaylar ve roman havaları eşliğinde yapılan düğünde Azra Akın, Cemil İpekçi imzalı bir gelinlik giymişti. 

Atakan Koru düğün sonrası gazetecilerin 'bir dünya güzeliyle evlendiniz' hatırlatması üzerine eşine şu sözlerle seslenmişti:

"Azra dünya güzeli ama aynı zamanda benim için Azra. Çoğu insanın bilmediği çok özel yanlarını biliyorum. Ondan çok değerli, bu da beni çok mutlu ediyor."

Azra Akın gelinliği

AZRA AKIN VE ATAKAN KORU'NUN OĞULLARI DEMİR

Atakan Koru ve Azra Akın, evliliklerinin birinci yılında bir bebek sahibi oldular. Kasım 2018'de dünyaya gelen oğullarına çift Demir adını verdi. Azra Akın, sosyla medya hesaplarından sıklıkla oğlu Demir ve eşi Atakan Koru ile fotoğraflarını paylaşıyor.

Azra Akın Atakan Koru ve oğulları Demir'in fotoğrafları