Güneş yanığı en hızlı nasıl geçer? Zeytinyağını bir de bu şekilde deneyin!

Yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan güneş yanığını hızlı geçirmenin en etkili formüllerinden biri de zeytinyağı! 15 dakika bekletin, mucizeye şahit olun!

Güneş yanığı en hızlı nasıl geçer? Zeytinyağını bir de bu şekilde deneyin!

Yaz aylarının en keyifli şeylerinden biri de hiç kuşkusuz güneşlenmektir. Fakat bazen isteyerek ya da istemeyerek güneş ışınlarının zararlı etkenlerine maruz kalabiliyoruz. Bu durum karşısında vücudumuzda oluşan yanıklar, yaşam kalitemizin düşmesine neden olabiliyor. Peki güneş yanığına ne iyi gelir? Güneş yanığı en hızlı nasıl geçer? Güneş yanığı tedavisi nasıl olur? Güneş yanığını geçirmenin doğal yolları neler? Mutfaklarımızın demirbaşını oluşturan zeytinyağının güneş yanığı tedavisine iyi geldiğini duymuş muydunuz? İşte zeytinyağı da dahil olmak üzere güneş yanığını en hızlı geçirmenin doğal yolları! 

Güneş yanığını geçirmenin en etkili yolu zeytinyağı sürmek! 

Güneş yanığını en hızlı geçirmenin etkili yollarından bir tanesi zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile cildinizi nemlendirebilir, güneş yanığı acısının önüne geçebilirsiniz. 

Ilık suyla duş alabilirsiniz 

Güneş yanığına maru kaldıysanız yapmanız gereken ilk şey ılık bir suyla duş almak olmalıdır. Ilık su vücudun alevli halinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Karbonat ya da lavanta esansiyel yağlarını kullanabilirsiniz. Bunlar vücut ısısını düşürücü bir etkiye sahiptir. 

Güneş yanığı kabarcıklarını patlatmayın... 

Eğer güneşin altında fazla ısıya maruz kaldıysanız ve vücudunuzda kabrcıklar oluştuysa asla patlatmayın! Güneş yanığı kabarcıklarını patlatmak bu bölgenin enfeksiyon kapmasına neden olmaktadır. Bu bölgeyi temiz tutmaya mutlaka özen gösterin. 

güneş yanığı en hızlı nasıl geçer zeytinyağını bir de bu şekilde deneyin!.

Soğuk salatalık dilimleri ynığa iyi gelecektir 

Dilimlenmiş soğuk salatalık güneş yanığı oluşan bölgelere gezdirilirse iyi gelecektir. Bir poşete buz doldurup yanık oluşan bölgelerde gezdirebilirsiniz.

Güneş yanığı acısını geçirmenin bir diğer yöntemi ise yoğurt! 

Yoğurt tam bir vitamin ve mineral deposudur. Yoğurt, cildi yatıştıran ve cildin ferahlamasını sağlayan bir besindir. Güneş yanığı acısını geçirmekte ise birebirdir. 

 

 

 

Yorumlar