Bebeklerde aft yarasına iyi gelen doğal bal ve zerdeçal kürleri!

Kendi ihtiyaçlarını henüz dile getiremeyen bebeklerde aft yarasına iyi gelen doğal kürleri bir araya getirdik! İşte bebeklerde aft belirtileri ve doğal kürler!

Bebeklerde aft yarasına iyi gelen doğal bal ve zerdeçal kürleri!

Anne babaların bebekleri için en çok merak ettikleri bir diğer konuda aft yarasıdır. Zaman zaman yetişkinlerde ve bebeklerde de görülen ağız içi aft yarasına iyi gelen doğal kürleri bir arayada getirdik. Özellikle bebeklerde de yaygın olarak görülen ağız içi aft yarasına iyi gelen ve geçiren doğal kürlere göz atarak bebeğinizin aft yaralarını kısa sürede geçirebilirsiniz! Bebeklerde aft belirtileri neler, bebeklerde aft yarasını ne geçirir? İşte bebekler için ağız içi yaralarını geçirmenin doğal ve etkili yöntemleri...

AFT YARASI NEDİR?

Yetişkilerde sıklıkla görülen aft denilen ağız içi yaraları beyaz renkli can sıkıcı bir ağrısı olan yaralardır. Ancak bu aftlar sadece yetişkinlerde değil aynı zamanda bebeklerde de sık sık görülmektedir. Genellikle ağız içinde dudaklarda veya i. yanaklarda görülen aftlar hafif ağrılı olmaktadır. Yetişkinler her ne kadar hafif ağrıyan aftları dile getirmede sorun yaşamasa bile bu durum bebekler için geçerli değildir. Kendi ihtiyaçlarını henüz dile getiremeyen bebekler için aft belirtilerini ve aft yaralarına iyi gelen doğal kürleri bir araya getirdik!

BEBEKLERDE AFT BELİRTİLERİ NELER?

-Özellikle emziren annelerin bebeğinde aft olup olmadığını anlaması için en belirgin özelliklerden biri de bebeğin emmekte güçlük çekip çekmediğidir. Eğer ki bebeğiniz göğsünüzü emerke güçlük çekiyor veya mamasını yerken güçlük çekiyorsa ağzının içinde aft olabilir. 

-Aft yaralarının en belirgin özelliklerinden biri de ateşlenme ve salya artışıdır. Bebeğinizde ateşlenme ve salya atışı belirtileri varsa nedeni aft olabilir. 

-Aft yaralarının çıkma nedenlerinden biri olarak görülen en önemli noktalardan biri de B!2 vitamini, demir ve folik asit eksikliğinin olmasıdır. Bu vitamin eksiklikleri aft yaralarının çıkmasına zemin hazırlayabilir. Bunun için bir uzmana başvurarak tedavi yöntemlerini uygulamanızı öneriyoruz. 

BEBEKLERDE AFT YARALARINA NE İYİ GELİR?

Bal; Eğer ki bebeğiniz 1 yaşından büyükse bal aft yaralarını geçirmede oldukça etkilidir. Bebeğinizin aft yarasına bir miktar bal sürerek aft yaralarını geçirebilirsiniz. Ancak 1 yaşından küçük bebekler için bal sakıncalı olacaktır.

Zerdeçal; 1 yaşından büyük olan bebeğinizin aft yarasına iyi gelecek doğal kürlerden biri de zerdeçaldır. Zerdeçal ve bir miktar balı karıştırıp yaralı olan kısma uygulayarak aft yarasının kısa sürede geçecektir. 

Yorumlar