Buket Aydın Kimdir

Buket Aydın kimdir kaç yaşında nereli evli mi hepsi Buket Aydın'ın biyografisinde. 1985 doğumlu olan Buket Aydın ekranların sevilen haber spikerlerinden biri. Peki Buket Aydın kim hayatı nasıl?

Buket Aydın
-A A+

Buket Aydın kimdir sorusunun yanıtını Buket Aydın'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Bursalı olan Buket Aydın ekranların başarılı haber spikerlerinden biri. 1.60 boyunda, 35 yaşındaki Buket Aydın uzun zamandır haber spikerliğine devam ediyor. Her akşam ekranda olan haber spikeri Buket Aydın'ı sevenler Buket Aydın kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi bekar mı, sevgilisi kim gibi soruların yanıtlarını merak ediyor. Biz de elmaelma.com olarak Buket Aydın'ın hayatını ve kariyerini biyografisinde derledik.

BUKET AYDIN KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ 

1 Ocak 1983 yılında Bursa'da doğan Buket Aydın, Aslen Bursalı. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bursla kazanan ve tamamlayan Buket Aydın okul sonrası Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda da eğitim alarak spikerlik hayatın başladı. 

Buket Aydın Yüksek lisans eğitimi ise yine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Şair Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisans eğitimini tamamlamasının sonrasında sunuculuk ve spikerlik alanında devam etti. Buket Aydın ekran önündeki kariyeri dışında Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. 

Meslek hayatına radyo da haber spikerliği olarak başlayan Buket Aydın, daha sonra ekran önünde görev yaptı. Kanaltürk ekranında göreve başlayan Buket Aydın TRT Türk kanalında program sunuculuğu yaptı. 2013 senesinde NTV'de haber kuşağı programınını sunan Buket Aydın uzun yıllar NTV haber spikerliğini sürdürdü. 26 yaşındaki hayallerindeki kanalda NTV'de haber sunmaya başlayan Buket Aydın 2018 yılında Kanal D'ye transfer oldu. Kanal D Ana Haber spikerliğini Ahmet Hakan'dan devralan Buket Aydın habercilik kariyerine devam ediyor. 

Buket Aydın'ın özel hayatı da merak ediliyor. Buket Aydın evli mi bekar mı merak ediliyor. Buket Aydın  2013 yılında iş adamı Erce Baykal’la evlenmiştir. Erce Baykal, Buket Aydın'a çalıştığı kanalın kapısında diz çökerek evlenme teklif etmiş çift 2013 senesinde evlenmiştir. Çiftin mutlu evliliği devam ediyor.