Burak Aksak Kimdir

Burak Aksak kimdir aslen nereli fimleri ve dizileri neler hepsi Burak Aksak'ın biyografisinde. 1985 doğumlu olan Burak Aksak Leyla ile Mecnun dizisi ile tanındı. Peki Burak Aksak evli mi ?

Burak Aksak
-A A+

Burak Aksak kimdir sorusunun yanıtını Burak Aksak'ın biyografisini merak edenler için derledik. Aslen Yozgatlı olan Burak Aksak İstanbul doğumlu. 33 yaşındaki Burak Aksak Leyla ile Mecnun dizisi senaristliği ile tanındı.  Burak Aksak bu diziden sonra Ben de Özledim dizisini yazmıştır. Sinema filmleri ile de hem senaristliğe hem de yönetmenliğe devam eden Burak Aksak kimdir, kaç yaşında, evli mi, filmleri neler, dizileri neler, kuzeni kim, gibi sorular merak ediliyor. Biz de elmaelma.com olarak Burak Aksak'ın hayatını ve dizilerini, filmlerini biyografisinde derledik. 

BURAK AKSAK KİMDİR KAÇ YAŞINDA ASLEN NERELİ?

Burak Aksak, 12 Eylül 1985 yılında doğdu. İlkokulu Yedikule’de okuyan Burak Aksak Koca Mustafa Paşa Lisesi'nden mezun oldu. Ploto Film Okulu'nda bursla eğitim gören Burak Aksak, Ekol Drama Sanat Okulu'nda eğitmenlik yapmaktadır. 

Burak Aksak televizyon dünyasına ilk olarak TRT için hazırladığı ve senaryosunu Selçuk Aydemir ile birlikte kaleme aldıkları Ramazan Güzeldir ile başladı. Bu dizi ile adını duyuran Burak Aksak devamında yine TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve Ali Atay ve Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrollerini üstlendiği Leyla ile Mecnun dizisini yazdı. TRT 1 ekranında yayınlanan 103 bölüm ekrana gelen dizi çok beğenildi. Leyla İle Mecnun'un ekranlara veda etmesiyle birlikte Burak Aksak aynı oyuncu kadrosu ile Ben de Özledim dizisini yazdı. Bu kez kendisinin de oyunculuk yaptığı dizi kısa süre sonra final yaptı.

BURAK AKSAK FİLMLERİ VE DİZİLERİ NELERDİR?

Burak Aksak iki dizi projesi sonrası sinema filmlerine yöneldi. Senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönetmenlik koltuğuna da oturan Burak Aksak ilk olarak 2015 yılında Bana Masal Anlatma filmini çekti. Hande Doğandemir ve Fatih Artman'ın başrollerini paylaştığı film BKM tarafından seyirci ile buluştu. Burak Aksak dizilerini seven izleyicilerin ilgi gösterdiği film sonrasında Burak Aksak ikinci sinema filmi için kolları sıvadı. Burak Aksak 2015 yılı Eylül ayında bu kez başrollerini Cengiz Bozkurt, Erkan Kolçak Köstengil, Seda Bakan'ın üstlendiği Kara Bela filminin senaryosunu yazdı ve yönetmenliğini yaptı. Türk sinema tarihinde bir ilki deneyen Burak Aksak Kara Bela filminin galasını Cemil Topuzlu Açık Hava sahnesinde seyirci ile birlikte yapmıştır. Burak Aksak dizi projelerine dönmezken 2017 yılında Binnur Kaya, Demet Özdemir ve Uraz Kaygılaroğlu'nun başrollerinde olduğu Sen Kiminle Dans Ediyorsun filminin senaryosunu yazdı ve yönetmeliğini yaptı. Dans ve müzik dolu olan filmin yapımcılığını BKM üstlendi. 

Burak Aksak fimlerine devam ederek 2017 yılında Deli Dumrul ve Salur Kazan: Zoraki Kahraman filmlerinin hem senaryosunu yazmış hem de filmlerin yönetmenliğini yapmıştır. Burak Aksak 2017 yılında kendi yayınevini kurdu. Küsürat Yayınları'nın sahibi olan Burak Aksak kendi yayınevinden 2018 yılında Leyla İle Mecnun isimli romanı çıkardı. Uzun süre devam eden aynı isimli dizisinin bir başka hikayesini okuyucu ile paylaşan Burak Aksak kuzeni Senarist Yönetmen Selçuk Aydemir'in Liseden Arkadaş'lar kitabını da kendi yayınevinden yayınladı. 

BURAK AKSAK EVLİ Mİ ÇOCUĞU VAR MI?

Burak Aksak 9 Ekim 2017 yılında sadece ailesi ve yakın dostlarının katıldığı bir sade tören ile Büşra Hacısalihoğlu ile evlendi. Büşra Hacısalihoğlu, Burak Aksak'ın yayınevi Küsürat Yayınları'nca yayınlanan  Anne Olunca Anlarsın ve Size Baba Diyebilir Miyim kitaplarının yazarlığını yaptı.