Ceren Hindistan Kimdir

Ceren Hindistan kimdir sorusu Ceren Hindistan'ın kızı Arya'nın hastalığıyla gündeme geldi. Aslen Kars Sarıkamışlı olan oyuncu Ceren Hindistan'ın biyografisi yaş, boy ve kilosuyla ilgili detaylar...

Ceren Hindistan
-A A+

Ceren Hindistan kızı Arya'nın hastalığı ve tedavi sürecinde yaşanan aksaklıklar sonrası gündemde. Oyuncu Ceren Hindistan kimdir sorusu da kızı Arya'nın hastalığı sonrası merak ediliyor. Ceren Hindistan kimdir, aslen nereli, oynadığı diziler, imam nikahlı eşi Ümit Aslan'la birlikteliğine ilişkin detayları elmaelma.com olarak sizin için derledik. İşte Ceren Hindistan'ın biyografisi...

Ceren Hindistan, 27 Şubat 1989 Ankara doğumlu. Oyuncu Ceren Hindistan aslen Kars, Sarıkamışlıdır. Babasının büyükbabası Hindistan'dan Kars'a göç etmiş, soyadları bu yüzden Hindistan olmuş. Bir ağabeyi  var. Ankara Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi mezunu olan Ceren Hindistan'ın hayatı 2007 yılında katıldığı Türkiye Güzellik Yarışması'yla değişti. 

2007 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışmasına katılıp son 10 finalistlerinden oldu. Yarışma sonrası yönetmen Abdullah Oğuz'un teklifi ile kendisinden bir yaş büyük abisi ile İstanbul'a yerleşerek workshoplara katılmaya başladı ardından dizi filmlerde oynadı.

CEREN HİNDİSTAN'IN SEVGİLİLERİ 

Ceren Hindistan'ın sevgilileri arasında işadamı Kürşat Yılmaz, futbolcu Özer Hurmacı ve yapımcı Murat Tokat yer aldı. 

2012 yılında senaryosunu Mahsun Kırmızıgül'ün yazdığı "Babalar Ve Evlatlar" dizisinde Ceren Hindistan 'Zeynep' karakterini canlandırken; dizide Fatma Girik, Serdar Gökhan, Murat Ünalmış gibi isimlerle rol alıyor.

CEREN HİNDİSTAN MUHTEŞEM YÜZYIL'IN AHSEN HATUN'U OLDU

Ceren Hindistan, 2013 yılında "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde" Hürrem Sultan'ın sadık cariyesi olan Ahsen Hatun karakterini canlandırdı. 

2013 yılında sadece 4 bölüm oynatılan ve finalsiz biten "Firuze" adlı dizide başrollerini Ceren Hindistan (Firuze), Haluk Piyes (Demir), Ceyda Ateş (Suzan), Fırat Çelik (Oğuz) ve Engin Şenkan (Cemal) oynuyorlardı.

2014 yılında senaristliğini Mahinur Ergun'un yaptığı "Aşktan Kaçılmaz" adlı dizi filmde Berk Oktay, Pelin Akil, Çağdaş Onur Öztürk ile başrolleri paylaştı.

Ceren Hindistan kimdir Ümit Arslan umre

CEREN HİNDİSTAN İMAM NİKAHLI EŞİ ÜMİT ASLAN'LA İLİŞKİSİ 

2015 yazında evleneceği Antalyalı işadamı Ümit Aslan'la birlikte 14 Şubat 2015 Sevgililer Günü'nde Umre'ye gitti. 25 Temmuz 2015 tarihinde Antalya Memorial Hastanesi'nde Arya Rima Aslan bir kız çocuğunu doğurdu. Ancak çift kızlarının doğumundan kısa bir süre sonra yollarını ayırdı.

Ceren Hindistan Instagram

CEREN HİNDİSTAN'IN INSTAGRAM PAYLAŞIMI OLAY OLMUŞTU

Ceren Hindistan Ümit Aslan ayrılığı sonrası Instagram hesabından bekarlığa dönüş partisi fotoğraflarını paylaşarak uzun süre gündem olmuştu. Şok ayrılığın ardından sosyal medya üzerinde iddialı fotoğraflar paylaşarak gündeme hızlı bir dönüş yapan Hindistan, bu fotoğrafın altına “Bekarlığa hoş geldin partim. Şükürler olsun” notunu düşmüştü.

Ceren Hindistan kızı arya

CEREN HİNDİSTAN'IN KIZI ARYA'NIN HASTALIĞI NE?

Ceren Hindistan kızı Arya'nın hastalığıyla uzun süre magazin gündeminin üst sıralarında yer aldı. Kızı Arya'ya Wilms Tümörü teşhisi konulan Ceren Hindistan, kızının tedavisini yarım bıraktırdığı gerekçesiyle davalık oldu. Arya Aslan'ın tedavisinin sürdüğünü hastane Ceren Hindistan'ı tedaviyi engellediği gerekçesiyle mahkemeye verdi çocuğun devlet korumasına alınmasını talep etti. Öte yandan Ceren Hindistan'ın imam nikahlı eski eşi Ümit Arslan'da kızını velayeti için Hindistan'a dava açtı.

CEREN HİNDİSTAN KIZININ HASTALIĞI İÇİN NE DEDİ?

Hakkında iddialarla ilgili açıklama yapan Ceren Hindistan ise kızının tedavisini engellediği yönündeki iddiaları yalanladı. Hindistan kızının hastanede enfeksiyon kaptığını bu nedenle başka bir hastanede tedaviye devam etme kararı aldığını açıkladı. Ceren Hindistan kızını tedavisinin damarlarında yaşanan bir sorun ve kangeren olma riski nedeniyle 3 ay durdurulduğunu ancak sonrasında tedavinin devam ettiğini ve şuan durumunun iyiye gittiğini açıkladı. 

CEREN HİNDİSTAN FİLMELRİ VE DİZELERİ

2014 - Aşktan Kaçılmaz (TV Dizisi)
2013 - Firuze (Firuze) (TV Dizisi)
2013 - Muhteşem Yüzyıl ( Ahsen Hatun) (TV Dizisi)
2012 - Babalar Ve Evlatlar (TV Dizisi)
2010 - Saklı Hayatlar (Nergis) (Sinema Filmi)
2009 - 2010 - Sakarya Fırat (Nihan Tekintaş) (TV Dizisi)
2009 - Ah Kalbim ( Yeşim) (TV Dizisi)
2008 - Baba Ocağı (İsmet) (TV Dizisi)
2007 - Senin Uğruna (Serpil) (TV Dizisi)
2007 - Fedai (Ceyda) (TV Dizisi)