Boyun bölgesinde çıkan sivilcenin nedeni saçlarınız olabilir!

Kişiyi rahatsız eden sivilceler vücudunuzda sadece boyun bölgesinde çıkıyorsa nedeni saçlarınız hatta başka nedenler olabilir!

Boyun bölgesinde çıkan sivilcenin nedeni saçlarınız olabilir!

Ergenlik dönemi, stres, karaciğer yağlanması gibi bir çok neden bağlı olarak vücudun çeşitli yerlerinde sivilce oluşmaktadır. Özellikle yüzde çıkan sivilceler görünümü nedeni ile çoğu kişinin kısa sürede kurtulmak istediği cilt sorunundan kurtulmak için önce sivilce oluşumunun neden olduğunu bilmek ve ona göre tedavi yöntemleri uygulamak sivilcenin bir daha çıkmaması için yeterli olacaktır. Vücudun çeşitli yerlerinde çıkan sivilceler aslında çeşitli sağlık sorunlarının sinyalleridir. Özellikle sivilceler boyun bölgesinde çıkıyorsa nedeni saçlarınız veya hormonlardaki dengesizlik olabilir! Boyun bölgesinde sivilce neden çıkar? boyunda çıkan sivilce hangi hastalığın habercisi? İşte vücudunda sadece boyun bölgesinde sivilce çıkanların bilmesi gereken tüm detaylar Elmaelma.com'da!

Sivilce Sadece Boyun Bölgesinde Çıkıyorsa Nedeni Saçlar Olabilir!

-Özellikle günlük hayatta sıklıkla kullandığımız ve güzel kokmak için birçok kişinin tercih ettiği parfümler ciltte alerji yapabilir veya cildinizin parfüme alerjinizin olduğunun farkında olmayabilirsiniz. Bu noktada en kısa sürede alerji testi yaptırarak cildinizin parfüme alerjisi olup olmadığını öğrenmekten geçiyor. 

boyun bölgesinde sivilce neden çıkar

-Boyun bölgesinde çıkan sivilcelerin nedeni saçlarınız olabilir. Saçınıza kullandığınız kimyasal ürünler saç üzerinden boyun bölgesine değdiği için boynunuz alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir veya yaz aylarında boynunuzla sık sık temas eden saçlarınız olabilir.

-Boyun bölgesinde çıkan sivilcelerin bir diğer nedeni de horomonlar olabilir. Yüzün farklı bölgelerinde çıkan sivileceler sindirim sistemi, stres gibi bir çok rahatsızlıkların bir sinyalini verirler. Eğer ki sivilceler sadece boyun bölgesinde yaygın olarak çıkıyorsa bunun nedeni hormonel bozukluklarla alakalı olabilir. Bunun için en kısa sürede bir uzmana görünmenizi tavsiye ediyoruz. 

Alerji, parfümler, saç ürünleri ve en önemlisi de hormonlar. Hassas bir bünyeye sahip olduğunuzu gösterirler.

Yorumlar