Cilt tipini öğrenme yolları neler? Cildiniz gün içerisinde pul pul oluyorsa...

Cildinize günlük temizleme bakımı yapmak için hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor bunun için cilt tipini öğrenmenin basit kurallarını derledik

Cilt tipini öğrenme yolları neler? Cildiniz gün içerisinde pul pul oluyorsa...

En büyük organ olarak karşımıza çıkan cilt sağlıklı ve düzenli çalışması için günlük temizliğinin ve cildin ihtiyacı olan bakımın sağlanması gerekiyor. Bunun için hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmeniz şarttır! Cildin sağlıklı bir şekilde nefes alması ve sivilce, siyah nokta gibi sorunların üstesinden gelmek için cilt tipinizin yağlı, normal, karma olduğunu anlamak için cilt tiplerine merak ettiğiniz tüm detayları sadece elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

cilt tipini öğrenme yolları

Cilt Tipini Öğrenme Yolları Neler?

Eğer ki Normal Bir Cilt Tipiniz Varsa; Normal cilt tipine sahip olanların görünümü şeffad ve gözenekleri kapalıdır. Normal, lekesiz bir cilttir. Hafif çok bakımlar ile cildi temizleyerek güzel bir görünüm kazandırılabilir.

Karma Cilt Tipi; Karma dediğimiz genellikle T bölgesinin gün içerisinde parlama yaptığı ve bu T bölgesinde siyah noktaların, açık gözenekler bulunmaktadır. 

Kuru Cilt Tipi; Cildin üst yüzeyi ince bir deriye sahip olmakla beraber gözenekler oldukça küçük ve kapalıdır. Kuru cilt tipi ya salgılamada oldukça normalin altında olduğu için genellikle görünümü mattır. Gün içerisinde ufak pullanmalar görünebilir. Bu noktada gün içerisinde sık sık neme ihtiyaç duyar. 

Yağlı Cilt; Gün içerisinde çabuk parlayan ve yağlı görünümü ile sık sık şikayet edilen cilt tipi olarak karşımıza çıkyor. Gözeneklerin açık, siyah nokta oluşumuna zemin hazırlayan ve sivilce sorunların yaygın olarak görüldüğü cilt tipidir. Özellikle cildi yağlı cilt tipine sahip olanların günlük cilt temizleme rutinlerinin oldukça özenle dikkat edilmesi gerekiyor. Kullanılacak ürünlerin yağlı cilt tipine uygun olacak şekilde ürünlerin kullanılması oldukça önemlidir. 

 

 

 

Yorumlar