Domatesin cilde faydaları sivilceleri yok ediyor!

Domatesin cilde faydaları neler? Domates maskesi nasıl yapılır? Yemeklerin vazgeçilmezi olan domatesin cilde olan faydalarına inamamayacaksınız!

Domatesin cilde faydaları sivilceleri yok ediyor!

Sofralarımızın demirbaşı olan domatesin insan sağlığına olan faydalarını bilmeyen yoktur. İçerisinde bulundurduğu C ve E vitamini sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan bunun yanı sıra hastalıklara karşı kalkan görevi görerek vücudumuzu koruyan domatesin cilt sağlığı içinde oldukça yararlı olduğunu duymuş muydunuz? Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildin kusursuz bir görünüm kazanmasına yardımcı olan dometesin cilde olan bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Bunun yanı sıra evde kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz domates maskesininde tarifini verdik. Peki domatesin cilde faydaları neler? Domates maskesi nasıl hazırlanır? İşte tüm merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da. 

DOMATESİN CİLDE FAYDALARI MUCİZEVİ ETKİ YARATIYOR 

Domatesin cilde inanılmaz faydaları bulunuyor. Özellikle de sivilce soruu yaşayanlar için birebir! Cildi derinlemesine temizleyen domates sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir. İçerisinde bulundurduğu A,C,K vitaminleri aknelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Evde uyguladığınız maskeyi yarım saat yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. 

CİLDİNİZİN KURU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ... 

Domates aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Cildinizin kuru olduğunu düşünüyorsanız bunun yanı sıra nemlenmesine ihtiyacınız varsa domates ve aleoverayı karıştırabilirsiniz. Yüzünüze uyguladığınız bu karışım yüzünüzün nemlenmesine yardımcı olacaktır. 

DOMATES MASKESİ NASIL HAZIRLANIR? 

Domates maskesi ciltte oluşan gözeneklerin küçülmesine yardımcı olan bir maskedir. 

Bir çorba kaşığı taze domates suyunun içine bir kaç damla limon sıkın. Hazırladığınız bu karışımı pamuk kullanarak yüzünüze yuvarlak hareketlerle sürün. 30 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir uygulamanız yeterli oalcaktır. 

Yorumlar