Evde ayak detoksu nasıl yapılır ağız gargarasıyla yumuşacık ayaklar!

Tüm gün boyunca yorgun bedenimizi kapalı ayakkabıda taşıyan ayakları rahatlatmak için haftanın belirlenen günlerinde ayak detoksu yapmak gerekli!

Evde ayak detoksu nasıl yapılır ağız gargarasıyla yumuşacık ayaklar!

Günün yoğun temposunda yorulan sadece bedenininiz değil aynı zamanda bedeninizi hvasız kapalı ayakkabı içerisinde taşıyan ayaklarınız! Hem ayak bakımınızı gerçekleştirmek hem de bir nebze ayaklarınızı rahatlatmak için evde ayak detoksu yapmaya ne dersiniz? Elmaelma.com okurlarımız için bir araya getirdiğimiz ayak detoksu hakkında merak ettiklerinizi ele aldık.

AYAK DETOKSU NEDİR?

Ayak detoksu, vücutta bulunan zararlı toksinleri atmak için yapılan tedavi destekli bir yöntemdir. Güzellik uzmanları genellikle ayakların daha bakmlı ve rahatlaması için ayak maskeleri, akupuntur ile ter bezlerinin temizlenmesi için oldukça etkili görmektedir. Yapılan araştırmalara göre uzmanlara göre, kalori yakmakya, kan şekerini düzenlemede oldukça etkili. 

Ayak detoksunun iki farklı çeşiti bulunmaktadır. İlki ayak pedleri ile evde kolay bir şekilde yapılırken bir diğeri ise iyonik olarak yani tıp merkezlerinde yapılmaktadır. Bizde sizin için evde ayak detoksu yapmanın kolay yollarını bir araya getirdik.

AĞIZ GARGARASI İLE KOLAY AYAK DETOKSU

Bir kabın içerisine su ile doldurun daha sonra içerisine 2 ölçek kadar ağız gargarası suyundan ekleyin ve iyice karıltırın daha sonra yarım saat kadar ayaklarınızı suyun içerisine sokarak bekleyin.

KARBONAT DENİZ SUYU İLE PRATİK AYAK DETOKSU

Bir bardak deniz tuzunu ve karbonatı su dolu kabın içerisinde eritin. Suyun ayaklarınızı yakmayacak sıcaklıkta olduğundan emin olduktan sonra ayaklarınızı 45 dakika boyunca içince bekletin. Her gün bu karışımı uygulayarak ayak detoksu yapabilirsiniz. 

EPSOM TUZU İLE PRATİK AYAK DETOKSU

1 litre suya 1 çorba kaşığı epson tuzu ve 2 yemek kaşığı sirkeyi ekleyin.35 dakika boyunca ayaklarınızı suyun içerisinde bekletin.

 

Yorumlar