Hydraficial cilt bakımı nasıl yapılır dört aşamadan oluşuyor!

Hydraficial cilt bakımı nasıl yapılır? Bu yöntem sayesinde hem cildinizi temizleyecek hem de cildinizdeki kusurları yok edeceksiniz.

Hydraficial cilt bakımı nasıl yapılır dört aşamadan oluşuyor!

Cilt temizliğine özen gösteren insanlar için yeni nesil cilt temizleme bakımını  hydraficial hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Hem cilt temizliği yaparken aynı anda cildi gençleştiren bir antiaging bakımı olan hydraficial hakkında tüm merak edilenleri  Sevgi Ekiyor'dan öğrendik. Peki hydraficial cilt bakımı nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler! 

DÖRT AŞAMADAN OLUŞUYOR 

Dört aşamadan oluşan vortex- fusion teknolojisi ile yapılan cilt bakım yöntemidir. Bu bakım uygulandıktan sonra cilde mavi ya da kırmızı LED tedavisi uygulanmaktadır. Bu uygulama sayesinde cilt hem temizlenecek hem de nem kazanacaktır. Hydraficialin en büyük artılarından bir tanesi yüksek bir emilim gösterebilmesidir. 

ORTALAMA 20-25 DAKİKA SÜRÜYOR 

Eğer uzmanlar tarafından gerekli görülürse,  elmas başlık ile peeling seçeneğinin ve akneli ciltlerde mavi -kollajeni eksilen ciltlerde kırmızı ışık uygulamalarının da aynı seansta tedaviye eklenebiliyor. Cihazın solüsyonların hastanın tedavi planlamasına göre değiştirilebilinmektedir. Ortalama 20-25 dakika süren bu bakım, iki saatlik normal bir cilt bakımının çok üzerinde etki ve konfora sahiptir.

AŞAMALARI NELER? 

TEMİZLEME: 

Bu işlemde öncelikli olarak cilt derinlemesine temizlenir. Vakumlu bir alet ie cilt ölü derilerden temizlenir ve canlılık kazanır. 

HYDRAPEELİNG:

 Peeling işlemi normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak yapılır. Leke, akne izi ve kalın-gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan, elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabaklarının mikrodermabrazyonu sağlanır.

SERUM İNFİZYONU: 

Cilt problemine göre sivilcelere, lekelere yada kırışıklıklara uygun serumlar uygulanır. İnce kırışıklıklar ve kuru cilt için hyaluronik asit içeren siyah ve beyaz noktalar (açık-kapalı komedonlar), aşırı yağ ve genişlemiş gözenekler bulunan T bölgesi için yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır.

NEMLENDİRME:

Özel spiral dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler cilde uygulanır.

LEP TERAPİ: 

Sivilceler için mavi; ince kırışıklıklar için kırmızı led tedavisi yapılır. Mavi ışık akneyi oluşturan bakterileri yok ederek porları temizler. Kırmızı ışık elastin-kollajen lifleri uyararak yenilerini sentezletir ve cildi sıkılaştırır. Bakımdan hemen sonra ince kırışıklıklar kaybolur.

Hydraficial cilt bakımı:

Tıkalı ve genişlemiş gözenekler, siyah noktalar, kuru nemsiz cilde nem kazandırmak, güneş hasarı, ince çizgiler, renk düzensizlikler, akne gibi cilt sorunlarına iyi gelmektedir. 

ÖNERİLEN SEAN SAYISI NEDİR? 

2 haftada 1 şeklinde, 4 ile 6 seanslık bir kür idealdir. Sonucun korunması için ayda ve sonrasında 2 ayda bir tek seans yapılması önerilir.

 

KAYNAK: PEMBENAR 

Yorumlar