Solgun görünen cilt için pratik doğal yöntem arıyorsanız elmayı deneyin!

Çeşitli nedenlere bağlı olarak zaman zaman cildin solgun görünmesi mümkün ancak bu görüntü can sıkmaya başladıysa işte 3 yöntemle doğal yöntemler!

Solgun görünen cilt için pratik doğal yöntem arıyorsanız elmayı deneyin!

Zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak cilt solgun görünebiliyor. Cansız, bakımsız hatta hepimizin çevremizden gelen ''Ya sana ne olmuş hasta mısın'' tepkilerine şahit olmuşluğumuz vardır. Makyajsız solgun ve bakımsız görüne cildinize parlaklık ve canlılık kazandırmak için bir araya getirdiğimiz doğal yöntemler sayesinde soluk görünümü yüzünüzden silebilirsiniz! İşte solgun görünen cildi canlı ve parlak göstermenin 3 doğal sırrı sadece elmaelma.com'da!

Limon Suyunu Birde Böyle Deneyin!

Cilde taze ve canlı bir görünüm kazandırmanın bir diğer yolu da limon suyudur. Limonda bulunan C vitamini cilde melanin salgısını düzenlemede birebirdir! Limonun içerisinde bulunan sitrik asit cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Bunun için limonu bir pamuğa sıkarak cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Soğan Yöntemi

Cildi iyileştirmede oldukça etkili olan bir diğer yöntem de soğan sütüdür. Bir tane kırmızı soğanı mutfak robotundan geçirerek püre haline getirin. Daha sonra bir pamuğa püreyi batırıp cildinize uygulayarak 10-15 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Ciltteki sivilce ve lekeleri gidermede, solgun cilde canlılık kazandırmada oldukça etili bir doğal yöntemdir. 

Süt Yöntemi

Sütte bulunan laktik asit cilde yumuşaklık kazandırarak ciltte bulunan ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olur. Geçmişten günümüze kadar gelen güzellik için süt banyosu yapma uygulaması bilinen en eski güzellik için bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. 

Yorumlar