Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır maden suyu ile cildiniz parlayacak!

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır? Yağlı ciltler için bakım önerilerini sizler için hazırladık! Uygulayacağınız bu maskelerle gözenekleriniz açılacak!

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır maden suyu ile cildiniz parlayacak!

Cilt bakım maskeleri cildin tipine göre değişmektedir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz cildinizin yapısına uygun maskeleri yapmalısınız. Aksi taktirde yaptığınız maskeler pek fazla işe yaramayacaktır. Yağlı ciltler, gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Bu da beraberinde sivilce sorununu getirmektedir. Peki yağlı cilt bakımı nasıl yapılır? İşte yağlı cilt bakımıyla ilgili tüm merak edilenler! 

YAĞLI CİLTLER CİLDİN KIRIŞMASINI GECİKTİRİR 

İnsan vücudun da belirli bir oranda yağ bulunmaktadır. Fakat bu yağların dengeli olması cilt sağlığımız açısından önem taşımaktadır. Cildimizde bulunan yağlanma fazla ise bu durum cildin kırışmasını önler yaşlanmayı geciktirir, ama yağlı ciltler sivilce, gözenek proplemleri ve ciltlerinin çabuk kirlenmesinden dolayı genel olarak cilt enfeksiyonları karşı hassastır.

YAĞLI BİR CİLT YAPISINA SAHİPSENİZ CİLDİNİZİ TEMİZ TUTMAYA ÖZEN GÖSTERİN 

Yağlı ciltler, kirli havadaki tüm tozların cilde yapışmasına neden olur, bundan ötürü yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mümkün olduğunca cildinizi temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Her cildin bakımı farklı olduğu gibi yağlı ciltlerinde kendşlerine özel bakımları bulunmaktadır. 

 CİLDİNİZE GÖZENEKLERİ AÇAN MASKELER UYGULAYIN

Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde pekçok cilt sorunları görülmektedir. Bunlar; Sivilce, gözeneklerin tıkanması gibi şeyler örnek gösterilebilir. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin gözenekleri çok çabuk kirlenir. Bu da gözeneklerin tıkanmasına neden olur. . Tıkanan gözenekler bakteri ve mikrop üreterek şişmeye başlar. Eğer yüzünüzde çok sivilce varsa gözenekleri açmak için buhar banyosu ve gözenekleri açan cilt bakım maskeleri uygulamalısınız.

YAĞLI CİLDE SAHİP OLAN KİŞİLERİN GÖZENEKLERİ TIKALIDIR 

Yağlı cilte sahip olan kişilerin gözenekleri tıkalıdır. Bu yüzden ciltlerindeki gözenekler daha geniştir. Bu sebepten dolayı geniş olan gözeneklere kirlerin girmesi daha kolay olduğundan cilt proplemleri yaşaması kaçınılmazdır. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin uyguladığı cilt bakım ürünleri doğal olmalıdır. Yine makyaj ürünlerinizi de seçerken bu ürünlerin doğal olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var. 

CİLT YAĞLANMASININ PEK ÇOK NEDENİ VARDIR

Cildin yağlamasının pek çok nedeni vardır. Bu etkenlerin en önemli nedeni dengesiz beslenmedir. Bunun yanı sıra, çevrenin etkisi, yaş ve hormonel dengesizlik etkilerini en başta sayabiliriz. Bu problemlerin ortadan kaldırılmasıyla birlikte cilt yağlanması probleminizde ortadan kalkacaktır. 

MADEN SUYU İLE CİLT LEKELERİNDEN KURTULUN 

Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz evde uygulayacağınız birkaç doğal yöntemle ciltinize gerekli olan bakımı yapacak ve gözeneklerin açılmasını sağlayacaksınız. Evde uygulayacağınız doğal cilt bakım maskelerinden biri maden suyudur. Maden suyu içerdiği minareller ve doğal olmasından dolayı, Tonik ile beraber cilt temizliği yapıldığında çok büyük etkisini göreceksiniz. Tonik ile beraber kullanıdığınızda ciltte bulunan sivilceleri, siyah noktaları ve cillte bulunan lekeleri temizlediğini göreceksiniz ayrıca cildinizin yağ dengesini sağlayarak sağlıklı bir cilt görüntüsü kazanacaksınız

BU MASKE İLE CİLDİNİZDEKİ YAĞ ORANINI DÜŞÜRÜN

1 yemek kaşığı beyaz kil ile 2 yemek kaşığı suyu karıştırıp bu karışıma bir çay kaşığı limon ekliyoruz ve karışımımızı hazırlıyoruz. Bu karışımı yüzümüze iyice yediriyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz mümkün oldukça mimik hareketi yapmamaya çalışmalısınız. Maske kuruduktan sonra su ile yıkayıp maskesi temizliyorsunuz bu cilt maskesi cildimizde bulunan yağı emerek cildimizdeki yağ oranını düşürerek daha sıkı ve temiz bir cilt görüntüsü kazanmamızı sağlayacaktır.

LİMON VE BAL MASKESİ SİYAH NOKTALARIN OLUŞUMUNU ENGELLEYİN 

Son zamanlarda en fazla kullanılan cilt maskelerinden biri de limon ve bal maskesidir.  1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yeteri kadarda süt hazırlayıp bir kase içine bal ve lilon suyunu koyup karıştırıyoruz bu karışım azar azar süt ekleyip maske kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi yüzümüze boyun bölgemize uyguluyoruz, maske cildimizde kuruduktan sonra sünger yardımı ile siler gibi yaparak temizliyoruz işlem bittikten sonra cildimizi ılık su ile yıkıyoruz. Limon ve bal maskesi cildimizdeki yağ salınımı dengeleyerek sivilce siyah noktaların oluşumu engeleyerek cildimizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu maske kürünü 2 haftada bir denemenizi tavsiye ederiz.

Yorumlar