Yağlı cilt tipi olanlar için etkili cilt bakım rutini!

Yağlı cilt tipine sahip olanların sivilce ve siyah nokta sorunlarından arındıracak tertemiz bir cilt bakım rutini önerilerini bir araya getirdik!

Yağlı cilt tipi olanlar için etkili cilt bakım rutini!

Yağlı cilt tipi denince akla ilk gelen konulardan biri de siyah nokta ve akne yer alıyor. Bu cilt tipine sahip olanların sıklıkla şikayetçi olduğu siyah nokta ve sivilce oluşumu ile baş edebilmek için düzenli ve doğru bir cilt bakımı rutini ile pürüzsüz yumuşacık bir cilde sahip olmaları oldukça kolaydır! Elmaelma.com olarak bu haerimizde yağlı cilt tipine sahip olanların cilt bakım temizliği nasıl olmalı? Sorusunu ele aldık. Eğer sizinde sivilce ve sıkça siyah nokta sorunları ile baş etmeye çalışıtığınız bir yağlı cilde sahipseniz bu bakım rutinlerine göz atmanızı tavsiye ediyoruz!

Hergün Cilt Temizliği Şart!

Gün bitti! Cildinize ister makyaj yağğın veya yapmayın her gün eve geldiğinizde cildinizi temizlemeye özen gösterin. Gün içerisinde makyaj yapmasanız bile egzoz dumanı kiri cildinizde yer edinebiliyor. Bu noktada cildinizi günün yorgunluğundan ve kirli bakterilerden arındırmak için yağlı cilt tiplerine özel temizleyicileri kullanarak cildinizi temizleyin!

Haftafa İki Kere Peeling!

Yağlı cilt tipine sahip olanların sıklıkla şikayetçi olduğu konulardan biri de geniş gözeneklerdir. Siyah nokta ve gözeneklerin geniş görünmesinden sıklıkla şikayet edenlerdenseniz bu sorunların önüne geçmek için haftada iki kere peeling yapmak sizi bu sorunlardan kurtarabilir. Cildinizi çizmeyecek küçük tanecikleri olan veya tercihinize göre taneciksiz peelingleri tercih ederek düzenli olarak cildinize peeling yapmanızı öneriyoruz.

Üçüncü Aşama: Nemlendirme

Cildimizi temizledik ancak hepsi burada bitmiyor. ''Benim cildim zaten yağlı cildimin nemlendirilmeye ihtiyacı yok'' cümlelerini yaygın olarak duyuyoruz ancak bu cümlerler aslı olmayan cümleler olduğunun altını çiziyoruz. Her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Yağlı cilt tipine sahip olanların cildindeki yağı dengeleyecek su bazlı nemlendiricileri kullanarak cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak daha canlı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Gün sonunda ve gün başında su bazlı bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeyi unutmayın!

Yorumlar