Saç kırıklarını gideren maske tarifleri pırıl pırıl saçlar için...

Saç kırıklarını gideren maske tarifleri neler? Evde hazırlayacağınız bu basit maske tarifleri sayesinde saç kırıklarınızı yok edeceksiniz. İşte hazırlanışı!

Saç kırıklarını gideren maske tarifleri pırıl pırıl saçlar için...

Saçlarınızın sürekli kırılmasından yoruldunuz mu? Saçlarınız oldukça yıpranmış ve cansız mı görünüyor? Dert etmeyin! Evde uygulayacağınız bu basit maske tarifleri sayesinde sizinde saçlarınız artık daha canlı ve parlak görünecek! Saç kırıklarını tamamen ortadan kaldıracak bu maske tariflerini uygulayarak herkesi kıskandıracak saçlara sahip olacaksınız. Peki saç kırıklarını gideren maske tairfleri nasıl yapılır? İşte yapmanız gerekenler! 

Aloe vera maskesi

Aloe vera iyileştirici bir bitkidir. Aloe vera saçlarınızı onararak sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Malzemeler:

 Aloe vera jel veya Aloe vera suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı işlenmemiş bal

Hazırlanışı:

Malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı masaj yaparak saçınıza uygulayın. Karışımı 20 dakika boyunca saçınızda bekletin.

Bal maskesi

Malzemeler:

2 yemek kaşığı işlenmemiş bal, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

 Malzemeleri bir kasenin içerisinde karıştırın. Maskeyi, saç uçlarına ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Karışımı, en az bir saat boyunca saçınızda bekletin.

Yumurta maskesi

Malzemeler:

 1 yemek kaşığı işlenmemiş bal, 3 yemek kaşığı zeytinyağı, 2 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı:

Bir çırpma kabının içerisinde bütün malzemeleri karıştırın. Karışımı saç uçlarınıza nazik bir şekilde uygulayın. Maskeyi en az yarım saat saçınızda bekletin.

 

 

Yorumlar