Zerdeçal maskesi ile yüz kıllarınızdan kurtulabilirsiniz!

Zerdeçal maskesi nasıl yapılır? Yüz kıllarından sizi tamamen kurtaracak bu mucize maske ile sonuca inanamayacaksınız!

Zerdeçal maskesi ile yüz kıllarınızdan kurtulabilirsiniz!

Kadınların en çok şikayet ettiği problemlerden biri de yüz kıllarıdır. Bazen ne yaparsanız yapın bu yüz kıllarına bir çözüm bulamazsınız. İşte tam da bu noktada zerdeçal maskesi imdadımıza koşuyor. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde sizi yüz kıllarınızdan kurtaracak bu maske ile istediğiniz görünüme kavuşabileceksiniz. Peki zerdeçal maskesi nasıl yapılır? Dikkat etmeniz gereken tek bir nokta var oda şudur. Yüzünüzün hepsine maskeyi uygulamadan önce vücudunuzun küçük bir parçasına uygulayarak cildinizin zerdeçal maskesine reaksiyon gösterip göstermediğinden emin olmanızı öneriyoruz. İşte sizi yüz kıllarınızdan kurtaracak zerdeçal maskesi tarifi! 

ZERDEÇAL MASKESİ FAYDALARI NELER?

Zerdeçalı en çok kullanan ülkelerden biri Hindistandır! Hindistan'ın bir numaralı cilt bakım baharatı olan zerdeçal sadece yemeklere değil aynı zamanda saça cilde hatta birçok alanda fayda sağlıyor. Ancak cilt üzerine gözle görülür bir fark yaratan zerdeçal maskesi cildi canlandırıyor, sıkılaştırıyor, cildinde renk eşitsizliği olanların cilt eşitleme özelliği olan zerdeçal aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilde bakım yapıyor.

Malzemeler: 1 çay kaşığı toz jelatin, 2 çay kaşığı süt, 1/4 çay kaşığı bal ve son olarak bir tutam toz zerdeçal yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması;

İlk olarak yarım bardak sütünüzü 20 saniye kadar mikrodalga fırında beklettikten sonra 1 çay kaşığı jelatine 2 çay bardağı kadar süt ilave ettikten sonra jelatini eritin. Saha sonra iyice çırpın. Çırpma işleminin ardından balı ekleyip karıştırmaya devam edin. Ardından bir tutam zerdeçalı içerisine ilave ettikten sonra elde ettiğiniz macun kıvamındaki karışımı maskeyi uygulamadan önce iyice temizlediğiniz cildinizin üzerine sıcak havlu koyun. Gözeneklerinizi açmaya yardımcı olan sıcak havlu ile gözeneklerinizi açtıktan sonra elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürdün ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekleyin. Bekleme işlemini tamamladıktan sonra maskenizi yavaşça aşağıdan yukarı doğru soyup ılık su ile cildinizi temizleyin. Maske işlemi bittikten sonra cildinizde her zaman kullandığınız nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz.

Yorumlar