Cİnsel ilişkiden sonra yapmamanız gerekenler tuvalete gidiyorsanız...

Cinsel ilişkiden sonra yapmamanız gerekenler nelerdir? Uzmanlar uyarıyor! Cinsel ilişkiden sonra bu 3 şeyi asla yapmayın!

Cİnsel ilişkiden sonra yapmamanız gerekenler tuvalete gidiyorsanız...

Cinsel ilişkiden sonra yapmamanız gerekenler nelerdir? Fark etmeden yapılan bu yanlışlar ciddi enfeksiyonlara neden olabiliyor. Elmaelma.com olarak Jinekolog Leslie'den cinsel ilişki sonrası yapılmaması gerekenleri öğrendik. İşte cinsel ilişkiden sonra asla yapmamanız gereken 3 şey! 

HEMEN TUVALETE GİTMEYİN 

Seks sonrası hem kadında hem de erkekte tuvalete çıkma isteği uyanmaktadır. Bu aslında doğru bir davranıştır. Fakat zaman dilimi önemlidir. Seks sonrası tuvalete gitmek vajinadaki baktrilerin ttemizlenmesine yardımcı olmaktadır. Fakat uzmanlara göre seks sonrası hemen işemek mesane enfeksiyonuna neden oluyor. 1 saat kadar beklemey tercih edin. 

CİNSEL BÖLGEYİ SABUNLA YIKAMAYIN 

Vücudumuzun kendi kendini temizleme mekanizması vardır. Özellikle ilişki sonrası temizlenmek cinsel bölgenin pH dengesini bozmaktadır. Cinsel ilişki sonrası temizlenmek her zaman gereklidir fakat sabunla yıkamak gibi bir hata asla yapamamalısınız. Özellikle kadınların vajinalarını sabunla yıkaması tahrişe ve kuruluğa neden olur. Bunun yanı sıra mevcut olan dengesinin de bozulmasından dolayı enfeksiyon kapma riski artmaktadır. İlişki sınrası vajinanızı sabunla yıkamayın. 

SICAK KÜVET İÇİNE GİRMEYİN 

Uzmanlara göre seks sonrası sıcak küvet içerisine girmek, anüste bakteriler oluşmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra sıcak su cildinizdeki antimikrobiyal bakterilerin verimliliğini de düşürüyor. 

 

Yorumlar