Kegel egzersizi nasıl yapılır cinsel hayatınızı renklendireceksiniz!

Kegel egzersizi nedir? Kegel egzersizi nasıl yapılır? Kegel egzersizinin faydaları nelerdir? Cinsel hayatı renklendirmenin sırrı bu egzersizde!

Kegel egzersizi nasıl yapılır cinsel hayatınızı renklendireceksiniz!

Kegel egzerisizi nedir? Kegel egzersizi nasıl yapılır? Kegel egzersizinin faydaları neler? Cinsel hayatını renklendirebileceğiniz  bu egzersizle sonuca inanamayacaksınız. Kegel egzersizine dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık. 

CİNSEL HAYATINIZA RENK KATACAK 

Kegel egzersizinin hayatı önem taşıdığını biliyor muydunuz? Bu egzersiz fiziksel faydalarının yanı sıra cinsel ilişkiden de keyif almanızı sağlıyor. Pelvik kaslarını güçlendirmek için yapılan egzersizlere kegel egzersizleri adı verilmektedir. Kegel egzersiziyle tıpkı diğer vücudunuzdaki kasları geliştirdiğiniz gibi pelvik kaslarını da geliştirebilirsiniz.Pelvik kaslarınızı geliştirmenin asıl amacı mesaneyi korumakken,  kegel egzersizi mesaneyi güçlendirmenin yanı sıra cinsel ilişkiden de keyif almanızı sağlar.Kegel egzersizinden bu denli faydalar sağlamak istiyorsanız tekniklerini bilerek düzenli olarak kegel egzersizi yapmanız gerekir.

GÜNDE 3 VEYA 4 DEFA TEKRARLAYABİLİRSİNİZ

Kegel egzersizi ilk olarak mesaneyi boşaltma işlemiyle başlamanız gerekir. İdrarınızı boşaltırken 10 a kadar sayın ve pelvik kaslarınızı kasın.  Daha sonra pelvik kaslarını tamamen genişleterek 10 a kadar sayın.  Bu kegel egzersizini idrarınızın geldiğinde günde 3 veya 4 defa tekrarlayabilirsiniz.

PELVİK KASLARINIZIN YERİNİ BULMAYA ÇALIŞIN

Pelvik kaslarını bulmakta çoğu kadın zorlanır.  Bu nedenle yapılan egzersizler çoğu zaman bir işe yaramaz. Kadınlar kegel egzersizi sırasında pelvik kaslarını çalıştırmak yerine karın ve uyluk kaslarını çalıştırırlar.  Bu yapıların ise pelvik kaslarını güçlendirecek hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla pelvik bilinmezse kegel egzersizininde hiçbir anlamı kalmaz. Artık size vereceğimiz püf noktaları ile pelvik kaslarınızın yerini bulabilecek, yaptığınız kegel egzersizlerden maksimum fayda görebileceksiniz. 

ELİNİZLE PELVİK KASLARINIZI KONTROL EDEBİLİRSİNİZ

İdrarınızın geldiği zaman tuvalete oturun. Hızlı bir şekilde idrarınızı bırakın ve geri çekin. İdrarınızı durduğunuz ve geri çektiğiniz sırada bir kasılma hissedeceksiniz. Kasılmanın meydana geldiği yer pelvik kasıdır.  Bu hareketi pelvik kasınızı bulduğunuzu anladığınız ana kadar tekrarlayın. Kegel egzersizi için çalıştırdığınız bu kasa ihtiyacınız olacağını unutmayın. Pelvik kasları tanımanın bir diğer yolu ise vajinaya parmak yerleştirmektir. Vajinaya yerleştirdiğiniz parmak ile kas dokularını sayarak pelvik kasının yerini anlayabilirsiniz. Parmağı vajinaya yerleştirdiğinizde idrarınızı tutar gibi yapmak bu yöntemde de işe yarayacaktır.Kegel egzersiz yaparken işe yarayıp yaramadığını veya doğru kası çalıştırıp çalıştırmadığınızı anlamak için bir takım noktalara dikkat etmek gerekir.

 EGZERSİZİ YAPARKEN KARIN BÖLGESİNDE AĞRI VARSA...

Kegel egzersizi yaparken karın bölgesnde ağrı olmamasına dikkat edin. Egzersiz sonrası karnınız ağrımaya başladıysa egzersizi tekrar yapın. Çünkü kegel egzersizi yerine karın egzersizi yapmış olabilirsiniz.Kegel egzersizi esnasında kişiler nefeslerini tutarak göğüslerini kasarlar. Ancak bu durum yanlıştır. Kegel egzersizlerin etkili olabilmesi için vücutta sadece pelvik kaslarının çalışması gerekir.

Yorumlar