Sadece 1 saatte cinsel istediği yüzde 14 arttıran basit detay!

Öyle uykusuzum ki canım hiç seks yapmak istemiyor diyenler buraya. Araştırmalar uyku-seks savaşını bitirecek çözümler buldu. İşte detaylar....

Sadece 1 saatte cinsel istediği yüzde 14 arttıran basit detay!

Partneriniz sizinle eğlenceli bir gece geçirmek isterken, siz sadece gözlerinizi kapatıp bir an önce kendinizi uykuya mı teslim etmek istiyorsunuz?

Korkmayın yalnız değilsiniz!

ABD'de yapılan bir araştırma sonuçlarına göre, kadınları cinsel istek oranları uyku ihtiyaçlarıyla doğrudan orantılı çıktı. Yani yorgun ve uykusuzsanız seks yapmak istememeniz normal. 

171 kadının katılımıyla yapılan araştırmada, günde 1 saat fazla uyuyan ve uykusu daha iyi alan bir kadının uykusuz kadınlara oranla ertesi gün cinsel ilişki arzusunda yüzde 14'lük bir artış yaşanıyor. ABD'de 50-79 yaş arası 93 bin kadının görüşlerine başvurulan bir diğer araştırma sonucuna göre ise kötü uyku düzeni olan kadınları cinsel tatmin oranları da oldukça düşük. Uzmanlara göre, kadınlar için uyku çoğu kez sekse tercih edilen bir gerçeklik. 

Akupunktur uzmanı Gerad Kite uyku-seks savaşını kazanmak için Çin Saati uygulamasını öneriyor. Kite'a göre, 'dolaşım ve cinsiyet' işlevi, saat 19:00 ile 21:00 arasında doruğa ulaşır, bu nedenle tüm insanların seks yapması için en uygun zamandır. Bu saatleri televizyon izleyerek yada akşam yemeği yiyerek harcamayın. Akşam 7 gibi rahatlatıcı bir şeyler yapıp, saat 8'e kadar seks yapıp yemeği sonraya bırakın ve gece 11 gibi uykuya hazırlanın. 

Kite'in bir diğer önerisi ise daha esnek. Eğer partnerlerini ikisi de gece seksine uzaksa sabahlar şahane bir çözüm olabilir. Veya gün içinde seks yapma şansınız ve isteğiniz varsa bunu sakın kaçırmayın.

YATAĞA YATMAK TERS ETKİ YARATABİLİR

Psikoseksüel ve ilişki psikoterapisti Kate Moyle'ın çiftlere bazı tavsiyeleri var. 

"Yatağa yatmak ters etki yaratabilir" diyen Moyle şunları söylüyor:

“Değişmek, yüzümüzü yıkamak ve dişlerimizi fırçalamak, bizi heyecanlandıracak bir şey değil. Cinselliğe değil uykuya hazırlanıyoruz. Bunun yerine cinselliğe uyku rutininden önce zaman ve ilgi ayırmak işleri kolaylaştırabilir. Yatak odası dışında farklı mekanlar eğlenceli olabilir. Öte yandan, erkekler çoğunlukla cinsel ilişkiye daha hazırdırlar kadınların hazırlanması için ise uyarılmaya ve ilgiye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle yorgun olan partnerinize masaj yapmak gibi onu rahatlatabilir yöntemler uygulayıp cinsel istediğini de arttırabilirsiniz."

Yorumlar