Cinsel isteksizlik neden olur fiziksel ve psikolojik olabilir!

Cinsel isteksizlik neden olur? Cinsel isteksizlik nasıl tedavi edilir? Cinsel isteksizliğe dair tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Cinsel isteksizlik neden olur fiziksel ve psikolojik olabilir!

Cinsel isteksizlik ilerleyen yaşlarda daha sık karşılaşılan bir promlemdir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen bu problem psikolojik ya da fiziksel nedenlerle ortaya çıkabilmektedir. Toplumun yaklaşık olarak yüzde 20sinde görülen bu problemin nedenlerinin eler olduğunu sizler için araştırdık. Cinsel isteksizlik neden olur? Cinsel isteksizlik nasıl tedavi edilir? İşte konuyla ilgili tüm detaylar haberimizde! 

CİNSEL İSTEKSİZLİĞİN BİRKAÇ TÜRÜ BULUNMAKTADIR 

Cİnsel isteksizlikte türlerine ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi cinsel istek durumunun ergenlik döneminden itibaren olmaması iken bir tanesi de önceden cinsel istek sorunu olmayan bir kişide sonradan ortaya çıkmış cinsel istek sorunu şeklindedir. Bazan de cinsel istek azlığı kişilerde yoğun iş hayatı, stres gibi nedenlere bağlı olarak “dönemsel” olarak da görülebilmektedir.

BİRÇOK FİZİKSEL VE PSİKOLOJİK ETKİLERİ BULUNMAKTADIR 

Fiziksel ve psikolojik nedenler erkeklerde de cinsel isteksizlik sorununa yol açmaktadır. Fiziksel cinsel isteksizlik nedenleri:  Aşırı alkol tüketimi, sigara ve madde bağımlılıkları, aşırı kilo, hipotiroidi, şeker hastalığı (Diabet), depresyon ve antidepresan ilaç kullanımı,nörolojik hastalıklardır. Daha çok psikolojik nedenlerle ortaya çıkan nedenler ise: Depresyon (Depresyon ve depresyon tedavisinde kullanılan antidepresan ilaçlar cinsel isteksizlik oluşturmaktadır), aldatma, aldatılma, ilişkide yaşanan iletişimsel sorunlar, bedeniyle barışık olamama (Kötü beden algısı) gibi sebeplerdir. 

 

Yorumlar