Evlenecek çiftlerin en çok merak ettiği sorular nelerdir? Eğer ilk gece olmuyorsa..

İlk gece yaşanan cinsel sorunların farklı sebepleri olabilir. Peki çiftler en çok neyi merak ediyor ve çözümleri neler? İşte o sorular..

Evlenecek çiftlerin en çok merak ettiği sorular nelerdir? Eğer ilk gece olmuyorsa..

Evlilik tarihi yaklaşan çiftlerin düğün telaşına ek olarak akıllarında cevaplanmayı bekleyen bazı sorular vardır. Eğer evlilik öncesi cinsel birliktelik yaşanmamışsa birtakım gerginlikler ve korkular yaşanması normaldir. Bazı kadınlar cinselliği acı verici bir deneyim olarak görürken erkekler ise ilk gece yeterli performans gösteremeyecek olmanın korkusunu yaşarlar. Peki evlenecek olan çiftlerin en çok merak ettiği ve belki de kendi aralarında bile konuşamadıkları bu sorular nelerdir? İşte sizler için hazırladığımız evlilik öncesi çiftlerin akıllarını kurcalayan bazı sorular ve yanıtları...

İlk gece korkusu nedir ve kim korunmalıdır?

Düğünün vermiş olduğu yorgunluk ve her şeyin yolunda gidip gitmeyeceği heyecanı ile geçmiş bir günün sonunda çiftler bir an önce yatıp uyumak ve dinlenmek isteyebilir. Bazı çiftler ise ilk gece cinsellik yaşanması konusunda kendilerini şartlamışlardır. Toplumumuzda genel anlayış cinselliği evlilik sonrası yaşamaya dayalı olduğu için özellikle kadınların korku ve baskı hissetmesi normaldir.Çevreden duyulan yanıltıcı bilgiler de bir araya gelince ilk gece katlanılması gereken zor bir sınav gibi görünür.Sonuçta kadın çekinebilir ve erkekte aşırı heyecandan ereksiyon problemi yaşayabilir ancak önemli olan bunun sürekli hale gelmemesidir.

İlk gece kimin korunacağı ve ilk deneyimin nasıl olacağı konusunda çiftler birlikte bir jinekoloğa ya da cinsel danışmana başvurarak bilgi alabilirler. Bu gerek duyulmuyorsa kendi aralarında konuşup bir karara varmak o sırada yaşanacak heyecanı aza indirgemiş olur.

Adet döneminde evlenecek birisi ne yapmalı?

Düğün günü adet dönemine gelmiş biriyseniz önceden geciktirici kullanmak bir çözüm olabilir ancak geciktiricilerin de bilinçsiz kullanılması bazı sorunlara yol açabileceğinden kadın doğum doktorundan bilgi alınmalıdır.

Cinsel İlişkiye Girememe Neden Olur?

Vajinismus denilen kadınların cinsellik sırasında kendilerini kasması ve ilişkiye izin vermemesi erkeklerde ise sertleşme sorunu, çiftin deneyim eksikliğinden kaynaklanan balayı sendromu denilen durum yüzünden ilk gece meydana gelebilecek şeylerdir. 

Yorumlar